РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708191<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зайцев Д. В. 
Гігієна праці при проведенні об'ємного пневмопресингу / Д. В. Зайцев, О. І. Єщенко, С. В. Василюк-Зайцева // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2018. - № 3. - С. 72-79. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Об'ємний пневмопресинг (ОП) є інноваційним і перспективним методом медичної реабілітації. В останні роки його вивченню присвячений ряд досліджень, які координуються ТОВ "ІТО "Нове в медицині". За даними координаційного центру, за останні 5 років обгрунтовано методику патогенетичного застосування ОП у разі запальних процесів; виконано огляд закордонних рекомендацій щодо застосування ОП за лімфедеми кінцівок, вироблено тимчасові консенсусні рекомендації; уперше проведено оцінку впливу ОП на ефективність фармакотерапії за гіпертонічної хвороби; уперше виявлено здатність ОП впливати на якість нічного сну. При цьому вимоги до проведення процедур ОП не є чіткими, оскільки ОП не розглядається в діючих нормативних документах. Мета дослідження - визначити раціональні санітарні норми, гігієнічні заходи та вимоги з охорони праці під час проведення процедур ОП. Актуальність і вимоги до проведення процедур ОП не є чіткими, оскільки ОП не розглядається в чинних нормативних документах. Виконано аналіз вимог чинного законодавства України з урахуванням відомого досвіду організації та проведення процедур ОП. Вимоги до приміщення наведено за ДБН В.2.2-10-2001. Приміщення не передбачає постійного перебування осіб, може проектуватися без природного освітлення, за повітрообміном відноситься до категорії "чистих". Вологість повітря - 40 - 60 %. У теплу пору року максимальна швидкість руху повітря - 0,3 м/с, допустима температура - <$E20~-~27~symbol Р roman C>; у холодну - 0,2 м/с та <$E20~-~23~symbol Р roman C> відповідно. Площа на одну кушетку така сама, як для електролікування чи рефлексотерапії. Розміри кушетки наведено в ДНАОП 9.1.50-2.08-86, бажано корегувати їх за зростом медичної сестри. За ДБН В.2.5-28-2006 роботу відносять до підрозряду В2; за ДСН 3.3.6.042-99 роботу відносять до категорій IIа, IIб. Проведення процедури ОП не відноситься до робіт з підвищеною небезпекою, дії небезпечних і шкідливих фізичних факторів немає. Під час проведення процедур необхідно мінімізувати контакт шкіри пацієнта з поверхнею пневмоманжети. Дезінфекція та технічне обслуговування апаратури виконуються згідно з рекомендаціями виробника. Висновки: сформульовано вимоги, виконання яких сприятиме підвищенню ефективності процедур ОП, збереженню здоров'я медичного персоналу та одержанню співставних результатів клінічних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.1 + Р124.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського