РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708287<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Васько Л. М. 
Поєднане застосування спіральної комп'ютерної томографії та трансректальної ультразвукової діагностики в оцінюванні неоад'ювантного хіміопроменевого лікування раку прямої кишки / Л. М. Васько, Т. О. Жукова, В. Ф. Почерняєва, О. В. Корнєєв // Запорож. мед. журн.. - 2019. - 21, № 1. - С. 55-59. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити можливості застосування спіральної комп'ютерної томографії (СКТ) та трансректальної ультразвукової діагностики (ТУД) для оцінювання ефективності неоад'ювантної хіміопроменевої терапії (НХТ) у хворих на місцевопоширений рак прямої кишки (РПК) для розширення можливостей виконання сфінктерозберігальних оперативних втручань. За допомогою СКТ та ТУД обстежили 85 хворих на місцевопоширений РПК до та після НХТ. Зміни, що отримані в результаті обстеження в динаміці, вивчили якісно та кількісно. Майже всі обстежені мали достатньо виражені позитивні зміни (зменшення розміру пухлини, а також інфільтрації пухлинним процесом кишкової стінки та параректальної клітковини зі зменшенням її щільності). Встановили, що СКТ має переваги в можливості діагностувати пухлини, локалізовані в усіх відділах прямої кишки, але цей метод дослідження не дає змогу візуалізувати проростання пухлини в окремі шари кишкової стінки, зокрема в м'язовий, що є визначальним у диференціальній діагностиці локалізованого та місцевопоширеного РПК. Це диктує необхідність доповнення методу СКТ методом ТУД для контролю ефективності лікування. Додаткове застосування ТУД при місцевопоширеному РПК Т3 стадії на статистично значущому рівні (р = 0,0021) підвищує діагностичну інформативність у 1,4 раза. Надалі всім хворим виконали операції в радикальному обсязі. Висновки: поєднане застосування СКТ та ТУД при місцевопоширеному РПК після НХТ дає змогу об'єктивізувати відповідь пухлини на лікування, зокрема хіміопроменеве як за розміром, так і за глибиною інвазії у стінці кишки. Це дало змогу визначити метод, обсяг оперативних втручаньна доопераційному етапі та сприяло підвищенню резектабельності, збільшенню відсотка сфінктерозберігальних оперативних втручань на 12,7 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського