РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708448<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стрільчук Л. М. 
C-реактивний протеїн та його роль у патогенезі уражень серця (огляд літератури та власні дослідження) / Л. М. Стрільчук // Сімейна медицина. - 2019. - № 2. - С. 109-112. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

C-реактивний протеїн (СРП) - критерій вираженості запалення та вагомий маркер кардіоваскулярного ризику. Мета дослідження - оцінювання стану проблеми використання СРП за даними літератури та власними спостереженнями. Проведено огляд літератури у базі даних Pubmed та у вітчизняних джерелах. Проаналізовано результати обстеження 75 хворих з геморагічним васкулітом, розподілених на групи залежно від стану жовчного міхура (ЖМ). Дані опрацьовано з використанням програми Statistica 6.0. СРП був кристалізований у 1947 р. Maclyn McCarty, який запропонував застосовувати цей аналіз для відстеження перебігу ревматизму. СРП - неспецифічний гострофазовий білок, який синтезується у печінці у відповідь на дію прозапальних цитокінів. Провідна функція СРП - елімінація патогенів та ендотоксинів. Рівні СРП можуть коливатися від << 1,0 мг/л до в тисячу разів вищих показників. СРП вивчається як маркер інфекції, запалення та пошкодження тканин за ішемічної хвороби серця, інсульту, когнітивних порушень, серцево-судинної смерті. Високий рівень СРП асоціюється з підвищенням кардіоваскулярної захворюваності та смертності. В обстежених пацієнтів з геморагічним васкулітом середній рівень СРП становив <$E7,51~symbol С~1,22> мг/л, більш ніж удвічі перевищуючи норму, що може свідчити про високий кардіоваскулярний ризик. Значення рівня СРП було максимальним за умов холелітіазу та в осіб із холецистектомією в анамнезі. Незалежно від стану ЖМ вміст СРП суттєво корелював з розміром лівого передсердя та гострофазовими параметрами периферійної крові. Заключення: за даними літератури, СРП розпізнає та елімінує патогени, ендотоксини, некротизовані клітини. У хворих на геморагічний васкуліт вміст СРП прямо корелював з параметрами запалення та розміром лівого передсердя; обернено - з вираженістю анемічного синдрому. Рівень СРП залежав від стану ЖМ - був максимальним за умов холелітіазу та холецистектомії в анамнезі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського