РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708457<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Nosov P. S. 
Modeling the manifestations of the human factor of the maritime crew = Моделювання проявів людського фактора у команди морського транспортного засобу / P. S. Nosov, I. V. Palamarchuk, M. S. Safonov, V. I. Novikov // Наука та прогрес трансп. Вісн. Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - 2018. - № 5. - С. 82-92. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Мета дослідження - дослідити траєкторії переміщення членів вахтової команди на морському транспорті, що призводять до зниження рівня безпеки, здійнити розробку формального апарату, а також програмно-апаратних засобів ідентифікації розташування членів вахтової команди під час виконання складних маневрів. У ході побудови математичної моделі розглянуто найбільш поширені схеми взаємодії членів вахти в момент виконання складних маневрів. Загальну задачу було розглянуто як серію вахтових взаємодій для розв'язання мікрозадач управління судном на певний момент. У результаті імітаційного моделювання визначено, що ключову роль виконує перший помічник капітана, який з найбільшою ймовірністю схильний відхилитися від інструкцій через надмірну активність або пасивність у діях. Розглянуто моделі взаємодії членів вахтової служби в межах багатоденного переходу судна. Дослідження свідчить, що утворення сталих взаємодій залежить від рівня досвіду та кваліфікації членів вахтової служби. Надмірно активне переміщення помічника капітана, а також дублювання функцій окремих членів вахтової служби негативно впливає на рівень безпеки під час управління судном. Запропоновано програмно-апаратні засоби, що надають змогу ідентифікувати розташування й переміщення членів вахтової команди, які призводять до відхилень від інструкцій несення вахти на морському транспорті. Уперше було розроблено програмно-апаратні засоби для аналізу переміщень членів вахтової служби, що надають змогу ідентифікувати порушення посадових інструкцій. На основі розроблених програмно-апаратних засобів ідентифікації розташування й переміщення членів вахтової команди з'являється можливість більш ефективно оцінювати дії курсантів-судноводіїв під час проходження практики на базі навігаційного тренажера NTPRO 5000 у Херсонській державній морській академії, Україна. Ці дослідження також можуть бути корисними під час вивчення дисципліни "Організація дій екіпажу в екстремальних умовах".


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-082.03 + Ю941.195-683 + Ю954.05-65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського