РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708651<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Odegov N. A. 
Optimization methods of optical signals by the criterion of the minimum of the presented base = Методи оптимізації оптичних сигналів за критерієм мінімуму приведеної бази / N. A. Odegov, D. H. Bahachuk // Наук. пр. ОНАЗ ім. О. С. Попова. - 2018. - № 2. - С. 35-47. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Розглянуто розвиток методів підвищення спектральної ефективності волоконно-оптичних систем передачі в частині оптимізації сигналів у вузькополосному каналі. Ширина каналу умовно приймається в межах 50 - 100 ГГц. Також вважаються виконаними умови: сигнал на вході має приблизно колову поляризацію; миттєва потужність сигналу відносно мала, що дозволяє знехтувати нелінійними ефектами типу чотирихвильового зміщення або фазової самомодуляціі; профіль волокна за коефіцієнтом заломлення строго ступінчастий; волокно функціонує в одномодовому режимі; матеріал серцевини є ізотропним середовищем; залежність коефіцієнта загасання за частотою в розглянутому діапазоні можна вважати постійною функцією. Тим самим дана модель перетворень сигналу у волокні зводиться до його деформації внаслідок матеріальної дисперсії. Провідним критерієм оптимізації обрано мінімум приведеної бази. Дане поняття введено раніше в роботах авторів. Цей критерій вимагає мінімізувати добуток ефективної ширини спектра на стороні передачі на ефективну тривалість сигналу на стороні прийому. Надається рішення задачі в загальному вигляді - в постановці ізопериметричної задачі варіаційного обчислення. Показано, що рішення задачі оптимізації за критерієм мінімуму приведеної бази можна звести до задачі оптимізації бази сигналу в класичному сенсі. Надано загальне рішення ізопериметричної задачі у вигляді функцій параболічного циліндра. Також надано окремі рішення задачі оптимізації на параметричних сімействах з класу імпульсів Найквіста. Отримані рішення показують, що оптимальні значення змінних параметрів практично не залежать від несучої частоти і від довжини регенераційної ділянки. Це дозволяє поширити оптимальні рішення, отримані для одного вузькосмугового каналу на випадок багатоканальних волоконно-оптичних систем передачі з використанням частотного (спектрального) мультиплексування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.811

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського