РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708788<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стоєва Т. В. 
Профілактика рецидивної інфекції сечової системи у дітей із застосуванням імуномодуляторів мікробного походження / Т. В. Стоєва, М. В. Федін // Соврем. педиатрия. - 2019. - № 3. - С. 56-60. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Рецидивний перебіг інфекцій сечової системи (ІСС) є важливою проблемою у зв'язку з високою частою виникнення у дітей, зниженням ефективності антибактеріальної терапії у результаті селекції мультирезистентних уропатогенів. Є очевидною необхідність пошуку нових способів профілактики ІСС для стимуляції власних імунних механізмів. Мета роботи - оцінити ефективність застосування комплексу ліофілізованих мікроорганізмів - Escherichia coli, Enterococcus faecalis, Proteus mirabilis, Klebsiella pneumoniae, Pseudomonas aeruginosa, Propionibacterium acnes для профілактики рецидивів ІСС у дітей. У дослідженні взяли участь 36 дітей віком від 7 до 15 років із неускладненим перебігом ІСС і частотою 3 і більше рецидивів на рік. У 25 дітей діагностовано пієлонефрит, у 11 - цистит. Встановлено, що найчастіше збудниками неускладненої ІСС у дітей були E. coli, Enterococcus, Proteus. Оцінка ефективності пероральної вакцинації через 6 міс показала зниження частоти ІСС (до вакцинації - 2,94 (95 % ДІ 1,89 - 3,99), після - 0,55 (95 % ДІ 0,35 - 0,75)), а також зменшення ознак сечового синдрому. Побічних ефектів не зареєстровано. Зроблено висновки, що багатокомпонентна вакцина може бути безпечною та ефективною альтернативою у профілактиці ІСС у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського