РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708790<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крамарьов С. О. 
Використання розчину для оральної регідратації (оральної регідратаційної солі) з додаванням пробіотичного штаму для лікування дітей із гострою інфекційною патологією / С. О. Крамарьов, Л. В. Закордонець, В. В. Євтушенко // Соврем. педиатрия. - 2019. - № 3. - С. 66-73. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Актуальність. На тлі гострої інфекційної патології у дітей існує ймовірність розвитку дегідратації, для ліквідації якої можливо використовувати розчини для оральної регідратації (оральна регідратаційна сіль - ОРС). У разі призначення антибактеріальної терапії (АБТ) у 11 - 40 % дітей спостерігається антибіотик-асоційована діарея (ААД). Для профілактики розвитку ААД рекомендують застосовувати пробіотичні препарати. Мета роботи - вивчити ефективність і переносимість розчину для оральної регідратації (Регідрон Біо) для підтримання водно-електролітного балансу та запобігання дисбіотичним порушенням у дітей із гострими інфекційними захворюваннями. Проведено спостереження за 60 дітьми віком від 3 до 14 років, які перебували на стаціонарному лікуванні на клінічній базі кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ ім. О. О. Богомольця й отримували АБТ. Основну групу становили 30 дітей, яким у комплексній терапії призначався розчин ОРС Регідрон Біо. Групу порівняння становили 30 дітей, які отримували стандартну терапію та компенсація втрат рідини яким проводилась традиційними засобами (чай, питна вода тощо). Серед симптомів зневоднення найчастіше виявлялись спрага та сухість слизових оболонок, які були присутні в 40 - 63 % хворих при надходженні до стаціонару. Відновлення водно-електролітного балансу за рахунок введення води та основних мінеральних речовин забезпечує швидке зникнення симптомів дегідратації. Діарея на тлі застосування АБТ спостерігалась у 10,0 % хворих, додаткове введення пробіотичного штаму Lactobacillus rhamnosus GG запобігало розвитку цього ускладнення. Зроблено висновки, що застосування оральної регідратаційної терапії препаратом ОРС Регідрон Біо є ефективним засобом корекції водно-електролітних порушень у разі гострих інфекційних захворювань у дітей. Наявність у складі ОРС Регідрон Біо пробіотичного штаму L. rhamnosus GG надає можливість застосовувати його для профілактики ААД у дітей, які отримують антибіотики у разі інфекційних діарей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського