РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708818<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткаченко А. В. 
Порівняльний аналіз перебігу вагітності, пологів і стану новонароджених при двійнях з монохоріальним типом плацентації / А. В. Ткаченко // Здоровье женщины. - 2019. - № 4. - С. 46-49. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета дослідження - аналіз особливостей перебігу вагітності, пологів і стану новонароджених у випадку двійнь із монохоріальним типом плацентації. Проведено порівняльний аналіз перебігу вагітності, пологів і перинатальних наслідків у 110 пацієнток із монохоріальною (МХ) двійнею. До I групи ввійшли 92 пацієнтки, у яких протягом вагітності не спостерігалось специфічних для багатоплідної вагітності (БПВ) акушерських ускладнень: до II групи ввійшли 18 вагітних зі специфічними ускладненнями у БПВ. Крім загальноприйнятих, використано такі методи дослідження, як ультразвукова фотометрія, плацентографія, доплерометрія, кардіотокографія. Вагітність у випадку двійнь із МХ-типом плацентації є фактором високого ризику розвитку ускладнень вагітності, а специфічні ускладнення за даного типу плацентації є вкрай несприятливими щодо перинатальних наслідків. Навіть під час проведення патогенетичного лікування відзначається високий ризик втрати вагітності, передчасних пологів, розвитку патології у новонароджених. Аналіз перинатальних наслідків продемонстрував, що за відсутності специфічних ускладнень за МХ-типу плацентації у 49,0 % випадків вагітність завершилася народженням нормотрофних дітей, що не перевищує відсотка пацієнток, діти яких народилися з гіпотрофією різного ступеня тяжкості - 51,0 % відповідно. В обох підгрупах спостереження перебіг вагітності характеризувався: високою частотою розвитку загрози її переривання (61,4 і 67,1 % відповідно), прееклампсією різного ступеня - 33,3 і 44,6 %, гестаційною анемією, що спостерігалась у 43,4 і 39,8 %, передчасними пологами, що відбулись у 66,7 і 46,8 % відповідно. Це виправдало високу частоту оперативного розродження - 44,4 і 52,1 % відповідно, при цьому кількість випадків планового абдомінального розродження у Iб підгрупі в 3,3 разу перевищувала цей показник у Iа підгрупі. Перинатальні втрати у пацієнток із МХ двійнями у підгрупах становили 4,4 і 5,3 % відповідно. Встановлено, що перебіг вагітності та пологів у випадку МХ двійнях із специфічними ускладненнями вирізняється вищим ризиком для плода та новонародженого, про що свідчать високі показники перинатальної смертності та захворюваності у цій групі новонароджених. Це, своєю чергою, вимагає подальшого пошуку ефективних методів профілактики та лікування даних ускладнень. А отримані результати необхідно враховувати під час розроблення алгоритму діагностичних і лікувально-профілактичних заходів у випадку БПВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.115 + Р716.125

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського