РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708820<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Leush S. St. 
The structure of antiphospholipid antibodies circulation investigated in pregnancy I and II trimester = Структура виявлених антифосфоліпідних антитіл у I та II триместрах вагітності / S. St. Leush, I. B. Ventskivs'ka, O. S. Zahorodnia // Здоровье женщины. - 2019. - № 4. - С. 55-58. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Викладено результати проспективного дослідження з вивчення наявності антифосфоліпідних антитіл у здорових першовагітних з аналізом подальших гестаційних ускладнень. Мета дослідження - визначення циркуляції у сироватці антитіл до різних типів фосфоліпідів у I та II гестаційних триместрах і вивчення частоти розвитку акушерських ускладнень залежно від цієї циркуляції. Проведено визначення антитіл до фосфоліпідів в 11 - 12 і 18 - 20 тиж вагітності методом імуноферментного аналізу. До дослідження включено 150 першовагітних (11 - 12 тиж) без розладів репродуктивної функції в анамнезі, повторне дослідження виконано у 148 жінок, оскільки у 2-х відбулось мимовільне переривання вагітності. Обчислено відносний ризик розвитку основних акушерських ускладнень у жінок із появою антитіл до фосфоліпідів у II триместрі вагітності. Під час першого обстеження частота виявлення антитіл до фосфоліпідів коливалася від 3 до 4 %, що відповідає світовим даним щодо поширеності циркуляції антитіл у здоровій популяції. Проте вже у 18 - 20 тиж виявлено статистично вірогідне підвищення частоти циркуляції антитіл, головним чином - до фосфатидилсерину (21,6 %) і фосфатидилетаноламіну (17,4 %). Особливості будови клітинної мембрани полягають в асиметрії розташування фосфоліпідів, за якої негативно заряджені молекули, серед яких - фосфатидилсерин і фосфатидилетаноламін, розташовано переважно у внутрішньому шарі. Поява антитіл саме до цих молекул у динаміці вагітності є свідченням їх екстерналізації, що може бути наслідком порушення нормального функціонування ендотелію. Аналіз перебігу другої половини вагітності у пацієнток із виявленими субтипами антитіл продемонстрував зростання відносного ризику тяжкої прееклампсії, плацентарної дисфункції та передчасних пологів. Встановлено, що частота виявлення антифосфоліпідних антитіл у здорових першовагітних у I триместрі не відрізняється від даних світової популяції. У II триместрі вагітності зареєстровано зростання частоти виявлення антитіл до фосфатидилсерину (21,6 %) і фосфатидилетаноламіну (17,4 %). Поява антитіл до негативно заряджених фосфоліпідів у II триместрі вагітності надає можливість припустити дестабілізацію ендотеліальних мембран у цих пацієнток, що проспективно підтверджується високою частотою акушерських ускладнень у них.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського