РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708830<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ananina O. 
Quantum-chemical simulation of divacancy defects on C(100)-(2 х 1) diamond surface = Квантово-хімічне моделювання дивакансійних дефектів на поверхні алмазу C(100)-(2 х 1) / O. Ananina, O. Yanovsky // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2019. - 11, № 3. - С. 03001-1-03001-6. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Наведено результати квантово-хімічного моделювання дивакансійного дефекту V2 та "розщепленої" дивакансії V - C - V у приповерхневих шарах алмазу C(100)-(<$E2~times~1>). Розрахунки проводилися за допомогою напівемпіричного методу PM3, реалізованого у програмному пакеті MOPAC та ab initio методів, реалізованих у програмному продукті Firefly. Розглянуті 6 конфігурацій дивакансійного дефекту V2. Показано, що положення дивакансії в першому шарі поверхні є найбільш енергетично вигідним. Проведено розрахунки геометричних та електронних характеристик дивакансії в основному стані. Оцінено енергетичні параметри адсорбції атомарного водню на поверхні, що містить дивакансію. Показано, що дивакансійний дефект V2 на поверхні алмазу має підвищену хімічну активність у порівнянні з упорядкованою поверхнею. Потенційними центрами адсорбції є атоми в області дивакансії V2 з подвійними зв'язками. Утворення "розщепленої" дивакансії V - C - V у третьому шарі поверхні є більш енергетично вигідним, ніж утворення дивакансії V2 у 3 - 4 приповерхневих шарах. Це пояснюється утворенням графеноподібних поверхневих структур (гексагонів) з атомів перших двох поверхневих шарів. Формування гексагонів на поверхні алмазу спричинено наявністю вакансій у третьому шарі кластера під димерним рядом. Формування такого дефекту супроводжується зміною порядків зв'язків, гібридизації атомних орбіталей та збільшенням значення енергії активації адсорбції для атомів водню у порівнянні з упорядкованою поверхнею. Таким чином, дивакансійні дефекти у поверхневих шарах алмазу C(100)-(<$E2~times~1>) зумовлюють суттєві зміни в геометрії та електронному стані поверхні. Залежно від місця розташування дефекту на поверхні алмазу можуть утворюватися активні або пасивні центри хемосорбції, що впливатимуть на механізм і енергетику процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31 + Г741.4

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського