РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708925<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вовк О. Г. 
Фармакопейна ідентифікація та діагностика методом мікроскопії лікарської рослинної сировини: корені, кореневища, кореневища з коренями / О. Г. Вовк, А. Г. Котов, Е. Е. Котова, О. О. Соколова // Фармаком. - 2019. - № 1/2. - С. 60-74. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Показано доцільність точної ідентифікації та правильної діагностики лікарської рослинної сировини (ЛРС). Проведено порівняльний аналіз вимог до загальних підходів щодо ідентифікації ЛРС, зокрема коренів, кореневищ, кореневищ з коренями, у фармакопеях різних країн світу, а саме у Європейській Фармакопеї (Ph. Eur.), Німецькій Фармакопеї (DAB), Британській трав'яній Фармакопеї (British Herbal Pharmacopoeia), Французькій Фармакопеї (Pharmacopee Francaise), Фармакопеї США (The United States Pharmacopeia), Державній фармакопеї Російської Федерації та Державній Фармакопеї Республіки Білорусь. Виявлено, що для точного визначення, яка саме сировина є об'єктом мікроскопічної ідентифікації, необхідно, крім власне назви монографії, обов'язково враховувати інформацію про ЛРС у розділах "Визначення", "Ідентифікація А" та "Ідентифікація В" монографії. Проаналізовано 53 монографії Ph. Eur. та 6 національних монографій на ЛРС, введених до Державної Фармакопеї України (ДФУ), у яких сировиною є зазначені підземні органи. У результаті порівняльного аналізу текстів розділу "Ідентифікація В" у монографіях на ЛРС - корені, кореневища та кореневища з коренями встановлено перелік мікроструктур, характерних для кожної ЛРС, та з'ясовано їх діагностичну значимість. За вимогами Ph. Eur. та ДФУ діагностичне значення мають такі мікроскопічні структури: наявність на коренях ризодерми або епіблеми з кореневими волосками; наявність епідерми на кореневищах або кореневих шийках коренів; наявність епідерми кореневищ злаків зі специфічними парними окорковілою та окремнілою клітинами; забарвлення клітин корка; особливості паренхіми; секреторні структури; розгалужені молочники; особливості волокон, склереїд та провідних тканин; кристалічні включення кальцію оксалату - друзи, рафіди, стилоїди та призматичні кристали; особливості крохмальних зерен; сферокристалічні або кутасті маси інуліну. Успішна, науково точна ідентифікація, діагностика та стандартизація ЛРС вимагає наявності відповідного сучасного обладнання, досвіду та професіоналізму фахівців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11 + Л66-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68462 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського