РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000709093<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Помінова І. І. 
Роль інститутів громадянського суспільства в розвитку вищої освіти / І. І. Помінова, Л. М. Зарецька // Бізнес Інформ. - 2019. - № 4. - С. 8-13. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Визначено точки перетину інтересів суспільних секторів економіки та форми впливу інститутів громадянського суспільства на сучасний розвиток вітчизняної вищої освіти. У зв'язку з цим досліджено еволюцію участі громадянського суспільства у функціонуванні господарської системи, у т. ч. системи вищої освіти, та виявлено ефективні для розвитку вищої освіти України форми участі в цьому процесі громадських організацій, держави та бізнесу. Еволюція інститутів громадянського суспільства відбувалася від їх асоціювання з державою і системою владних органів, створених громадянами, до подолання синкретизму суспільства та держави в індустріальну епоху. Формування постіндустріального суспільства й інтегрального соціокультурного простору прискорили процеси самоорганізації суспільства, у результаті чого збільшилися кількість і якість інститутів громадянського суспільства та зросла їх роль у функціонуванні суспільних секторів. В умовах глобалізації та посилення конкуренції на світовому ринку на розвиток національних систем вищої освіти все більший вплив мають міжнародні громадські організації. Нова парадигма взаємовідносин між громадянським суспільством, державою, економікою та сферою вищої освіти має базуватися на винайденні точок перетину їх інтересів шляхом взаємопроникнення секторів і створення єдиного простору функціонування. Аналіз сучасного стану механізмів взаємодії держави й інститутів громадянського суспільства у вітчизняній сфері вищої освіти дозволяє стверджувати, що формування інституцій "знизу" та їх ефективне функціонування ще не набули системного характеру, не стали основою процесу формування та реалізації освітньої політики, слабко сприймаються більшістю учасників освітнього процесу. Структури, створені міністерствами або за ініціативою інших органів влади, мають формальний характер, їх функціональна здатність і реальний вплив залишаються ще низькими та фрагментарними.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*218 + Ч481.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського