РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000709216<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Козаченко О. В. 
Польові випробування удосконалених культиваторних лап / О. В. Козаченко, О. М. Шкрегаль, В. С. Каденко, О. В. Блезнюк // Техн. сервіс агропром., ліс. та трансп. комплексів. - 2019. - № 15. - С. 31-39. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Представлено результати експериментальних досліджень у польових умовах удосконалених культиваторних лап з криволінійною формою та локальним зміцненням леза. Польові випробування проводилися за розробленою методикою шляхом порівняння серійних зразків та експериментальних робочих органів, робочі поверхні яких оснащені елементами локального зміцнення твердосплавним матеріалом з метою формування зубастої поверхні леза при їх зношуванні, що зумовлено взаємодією поверхонь тертя з абразивним грунтовим середовищем. В якості дослідних робочих органів використано культиваторні лапи, що мали верхнє та нижнє локально зміцнене лезо. Польові випробування проводили з використанням робочих органів у складі культиваторних агрегатів для суцільного та міжрядного обробітку грунту, характеристики якого відповідали встановленим вимогам виконання операцій поверхневого обробітку. Встановлено, що в процесі зношування поверхня леза локально зміцнених лап приймає зубчастий профіль. Так, вже після напрацювання 10 га на одну лапу спостерігається утворення зубчастої поверхні та більш інтенсивна проява такої закономірності за напрацюванням. Значення зносу носка серійної лапи складає 13,2 мм, а експериментальних лап більше значення зносу спостерігається нижнього локального зміцнення леза - 12,9 мм. Величина абсолютного лінійного зносу дослідних зразків при напрацюванні 40 га склала: для серійного - 4,25 мм; з нижнім зміцненням - 2,41 мм і для верхнього зміцнення леза - 2,05 мм. Встановлено, що верхнє локальне зміцнення леза забезпечує зменшення у 2 рази у порівнянні із серійним зразком і в 1,13 рази - з варіантом нижнього локального зміцнення леза. Найбільше значення вагового зносу при напрацюванні 40 га отримано для серійної лапи - 182 г., для експериментальних культиваторних лап цей показник, відповідно, складає: 114,5 г. - для лапи з нижнім локальним зміцненням леза і 98,5 г. - для експериментальної лапи з верхнім локальним зміцненням леза.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.24-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101210 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського