РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000709307<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kudyrko L. 
Cooperative component of the import substitution strategy of Ukraine = Коопераційна складова стратегії імпортозаміщення України / L. Kudyrko, L. Samsonova // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2019. - № 3. - С. 39-50. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Річні витрати українців на імпортні товари наближаються до 1 трлн грн. За даними Державної служби статистики України, за останні 14 років частка вироблених у країні споживчих товарів у торговельній мережі підприємств має тенденцію до збільшення. В Україні спостерігається неадекватна тенденція: частка так званого критичного імпорту, машин та обладнання, потрібних для модернізації економіки щороку зменшується, натомість вироблені за кордоном споживчі товари посилюють позиції на внутрішньому ринку. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Загальнотеоретичні та практичні аспекти застосування політики імпортозаміщення знайшли відображення у наукових працях вітчизняних та зарубіжних учених: І. Дунаєва, Я. Жаліло, А. Мазаракі, С. Пазізіної, В. Точиліна, Л. Шинкарука та ін. Питання розробки стратегії імпортозаміщення практично не розглядається з урахуванням складової міжнародної кооперації як інструменту подолання жорсткої імпортозалежності галузей економіки. Мета дослідження - вивчення можливостей міжнародної коопераційної взаємодії у подоланні критичного рівня імпортозалежності країни. Інформаційна база: наукові публікації вітчизняних вчених, статистичні дані ДССУ, НПА України. Під час написання статті використано такі методи наукового дослідження: аналізу та синтезу, статистичні. Проаналізовано показники імпортозалежності видів економічної діяльності України. Досліджено особливості переробки давальницької сировини в Україні за окремими товарними групами. Надано характеристику стану окремих галузей (легка промисловість, машинобудування, фармакологія) та розкрито перспективи вирішення проблеми імпортозалежності через розвиток міжнародної внутрішньо- та міжгалузевої кооперації. Висновки: дослідження коопераційної складової стратегії імпортозаміщення України продемонструвало, що такий інструмент. як побудова міцних коопераційних відносин з іноземним сектором з метою розвитку національного виробництва майже не застосовується.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-803.0

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського