РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000709314<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Roskladka A. 
Data Scientist: a glance into the future = Data Scientist: погляд у майбутнє / A. Roskladka, O. Ivanova, V. Kulazhenko // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2019. - № 3. - С. 127-138. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Data Scientist є новою професією в Україні, яка тільки з'являється на українському ринку праці. Вона відсутня у класифікаторі професій, проте великими темпами завойовує популярність серед вітчизняних роботодавців. Усе це потребує ретельного аналізу якісних характеристик фахівця в галузі аналізу даних. Аналіз останніх досліджень і публікацій показав, що попри наявність окремих наукових доробок, залишається невирішеною важлива науково-практична проблема щодо впливу глобальних дисбалансів на кредитний ризик банків. Мета статті - аналіз компетентностей фахівця в галузі Data Science, визначення перспектив розвитку науки про дані та ключові аспекти підготовки фахівців з аналізу даних у закладах вищої освіти України. Інформаційними джерелами для написання статті слугували відкриті статистичні дані компаній Gartner, IBM, Glassdoor, звіти Всесвітнього економічного форуму, дані Міністерства освіти і науки України. Використано загальнонаукові методи дослідження: теоретичного узагальнення та історичних аналогій, класифікації, аналітичного та порівняльного аналізу. Проведено порівняльний аналіз традиційних та новітніх методів аналізу даних, який надав змогу довести неспроможність традиційних методів подолати проблеми обробки великих даних та переваги технології Data Mining у вирішенні цих проблем. Розглянуто приклади практичної діяльності Data Scientists у різноманітних сферах. Представлено комплексний системний підхід до визначення кваліфікаційних характеристик Data Scientist, наведено технічні навички ("жорсткі") та бізнес-навички ("м'які"), якими повинен володіти професіонал у галузі бізнес-аналітики. Проаналізовано процес підготовки фахівців-аналітиків у системі вищої освіти України та перспективи фахівців Data Scientists на українському ринку праці. Висновки: аналітика даних надає можливість вирішувати проблеми у всіх галузях - від бізнесу та урядового планування до особистого життя. Data Science - це не просто нове модне слово у світі інформаційних технологій. Це те, що змінить світ програмування, бізнесу і навіть споживачів не менше, ніж свого часу його змінили винахід парового двигуна або персонального комп'ютера. Таким чином, робота з інформацією набуває в усьому світі пріоритетного значення для будь-якого бізнесу із професійним науковим підходом. І в Україні неминуче виникне потреба в талановитих Data Scientists, здатних обробляти великі масиви даних для підтримки платформ штучного інтелекту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського