РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000709347<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Rybachuk V. D. 
The choice of fillers when creating natural zeolite tablets by the wet granulation method = Підбір наповнювачів для створення таблеток цеоліту природного методом вологої грануляції / V. D. Rybachuk // Вісн. фармації. - 2018. - № 4. - С. 37-42. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Таблетки - найпопулярніша серед усіх фармацевтичних препаратів лікарська форма. Властивості таблеток залежать від низки чинників, найважливішими з яких є вміст допоміжних речовин. Серед комплексу допоміжних речовин різної функціональної спрямованості особливе місце посідають наповнювачі, здатні істотно впливати на технологічні властивості, зокрема, механічну міцність та стираність таблеток. Мета роботи - обрати якісний склад наповнювачів для одержання таблеток цеоліту природного методом вологої грануляції. Об'єктами досліджень слугували таблетки цеоліту природного (діаметром 10 мм), одержані пресуванням з попередньою вологою грануляцією. Модельні зразки містили різні наповнювачі, що являють собою комбінацію лактози з мікрокристалічною целюлозою, сорбітом та цукровою пудрою. Для вибору оптимального складу наповнювачів використовували збалансований однофакторний експеримент з рівним дублюванням дослідів. Вивчено 4 кількісні фактори. Якість таблеток оцінювали за показниками однорідності маси, механічної міцності, стираності та часу розпадання. У дослідах використовували сучасне обладнання. Для тестів користувалися методиками Державної фармакопеї України. У результаті аналізу одержаних даних встановлено, що на фармакотехнологічні властивості таблеток впливають як вид, так і концентрація наповнювачів. Проведені дослідження показали, що з вивчених видів наповнювачів, що включали суміші лактози з МКЦ, сорбітом та цукровою пудрою у різному співвідношенні, найкращі результати за чотирма вивченими технологічними факторами, а саме однорідністю маси таблеток, механічною міцністю, показником стираності та часом розпадання найкращі результати продемонструвала комбінація лактози з мікрокристалічною целюлозою у співвідношенні 1 : 1. Саме ця комбінація була нами обрана для подальших досліджень зі створення таблеток цеоліту природного. Висновки: проведено дослідження з підбору якісного складу наповнювачів для одержання таблеток цеоліту природного пресуванням з попередньою вологою грануляцією та запропоновано оптимальний склад наповнювачів, що забезпечують отримання таблеток, властивості яких відповідають діючим вимогам ДФУ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Л663.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського