РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000709376<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ошурко А. П. 
Участь сірки (макроелемента) та кобальту (мікроелемента) у процесах мінералізації кісткової тканини верхньої щелепи в динаміці пренатального онтогенезу людини / А. П. Ошурко, І. Ю. Олійник // Соврем. стоматология. - 2018. - № 4. - С. 36-39. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Опубліковані низкою авторів наукові роботи висвітлюють як особливості становлення будови й топографії верхньої щелепи у плодовий та ранній неонатальний періоди онтогенезу, так і вивчення анатомічних, гістологічних структур і мінерального складу кісткової тканини різних ділянок у віковій динаміці. Водночас основоположних даних про вивчення особливостей структури й мінерального складу кісткової тканини верхньої щелепи людини в динаміці пренатального онтогенезу бракує, хоча окремі дослідження й об'єднують комплексне вивчення вікової структурної перебудови кісткової тканини в поєднанні з динамікою їх мінерального складу. Мета роботи - визначити динаміку вмісту макроелемента сірки (S) та мікроелемента кобальту (Co) як будівельного матеріалу зачатка верхньої щелепи людини, їх участь у процесах мінералізації кісткової тканини у пренатальному онтогенезі. Дослідження проведено на матеріалі зачатків верхніх щелеп 131 плода людини віком 11 - 40 тижнів внутрішньоутробного розвитку, які загинули від причин, не пов'язаних із захворюваннями щелепно-лицевої ділянки, й розвивались у матці при відсутності впливу явно виражених шкідливих чинників зовнішнього і внутрішнього середовища людини. У дослідженні були використані методи макроскопії, морфометрії об'єктів дослідження, турбідиметричний метод, методика полуменевого атомно-абсорбційного визначення іонів металу та статистичний метод.Під час дослідження отримані результати у вигляді середнього значення досліджуваного параметра (М), стандартного відхилення (m), при ймовірності безпомилкового прогнозу p << 0,001 показали, що для макроелемента сірки (S) у першій віковій групі вони складають (мг/г) - 1,143 +- 0,138; у другій - 1,835 +- 0,042; у третій - 1,989 +- 0,051; у четвертій - 1,636 +- 0,047. Для мікроелемента кобальту (Co) у першій віковій групі складають (мг/г) - 0,086 +- 0,006; у другій - 0,081 +- 0,015; у третій - 0,119 +- 0,014; у четвертій - 0,059 +- 0,008 (відповідно до вікових груп див. таблицю) у досліджуваних фрагментах кісткової тканини зразків мг/г (вагою 0,15 +- 0,55 г), які забезпечують водночас як повноцінну основу мінералізації, так і якісні характеристики розвитку кісткової тканини у пренатальному онтогенезі. Висновки: максимальний темп приросту (%) установлено як для сірки (S), так і для кобальту (Co) у середині (22 - 27 тижні) внутрішньоутробного розвитку плода, що підтверджує зростання інтенсивності розвитку судинної системи зачатка верхньої щелепи плода людини та метаболічних перетворень, саме в цьомий віковий період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р251.262.4 + Е70*333.89*698.131.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського