РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000709377<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вовк Ю. В. 
Дослідження біометричних показників стану щічного коридору в пацієнтів з різними типами обличчя при хірургічному заборі щічного жирового тіла / Ю. В. Вовк, О. В. Ружицька, В. Ю. Вовк // Соврем. стоматология. - 2018. - № 4. - С. 40-45. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Мінімізація післяопераційних ускладнень при автотрансплантації жирового тіла щоки можлива за рахунок удосконалення оперативної техніки, насамперед шляхом його індивідуалізованого забору в залежності від типології обличчя пацієнтів. Тому в сучасній міждисциплінарній стоматологічній діагностиці естетично-функціональна оцінка стану щічної ділянки повинна доповнюватись індивідуалізованим дослідженням показника так званого щічного коридора. Мета роботи - у зв'язку з цим проведено клінічне дослідження біометричної характеристики показника щічного коридора в пацієнтів з різними типами обличчя з метою обгрунтування подальших етапів оперативного втручання при заборі ЩЖТ. Проведено обстеження 17 пацієнтів різної статі віком від 22 до 45-ти років з різними типами обличчя при наявних дефектах тканин альвеолярних паростків щелеп. Передопераційні дослідження включали повноцінне загальностоматологічне обстеження із клінічно-рентгенологічним аналізом щічних ділянок. Тип обличчя пацієнтів установлювали за значеннями Prosopic index. Проведено клінічне обстеження всіх пацієнтів з різними типами обличчя з установленням величини зовнішнього та внутрішнього щічного коридорів. Одержані результати статистичного порівняння відносного показника величини зовнішнього щічного коридора (Д) у пацієнтів з різними типами обличчя об'єктивно свідчать про наявність статистично значущих відмінностей між досліджуваними результатами. У середньому доліхофаціали мають більше значення даного показника в 1,25 разу в порівнянні з мезофаціалами та в 1,44 разу в порівнянні із брахіфаціалами. Порівняльний статистичний аналіз показників ВЩК у пацієнтів з різними типами обличчя вказує на наявну відмінність значень його об'єму із правої та лівої сторін, які є більшими із правої сторони в 0,98 - 1,03 разу. Достовірної відмінності між показниками об'єму внутрішнього щічного коридора в мезо- та доліхофаціалів не встановлено, що, очевидно, потребує збільшення кількості обстежень у подальших наукових дослідженнях. При порівнянні значень досліджуваного показника в мезо- та брахіаціалів його значення достовірно відмінні й більше в межах 1,3 - 1,32 разу в доліхофаціалів при порівнянні з показниками ВЩК у мезофаціалів та в 1,5 - 1,54 разу більше, ніж у брахіфаціалів. Висновки: ураховуючи всі підсумкові результати, слід уважати доцільним застосування біометричного визначення клінічного показника об'єму внутрішнього щічного коридора для діагностичної оцінки стану тканинного щічного шельфу в бічних відділах верхньої щелепи при автотрансплантації ЩЖТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.63-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського