РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000709385<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Біда О. В. 
Зміни функціонального стану жувальних м'язів у осіб з патологічним стиранням зубів різного ступеня тяжкості порівняно з нормою / О. В. Біда, В. І. Струк // Соврем. стоматология. - 2018. - № 4. - С. 72-75. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розповсюдженість патологічного стирання твердих тканин зубів коливається від 4 до 57 % у молодому віці, сягає 91 % в осіб старшого віку й супроводжується як морфологічними, так і функціональними порушеннями зубощелепної системи. Серед функціональних змін насамперед розглядаються зміни біоелектричної активності жувальних м'язів. Мета роботи - вивчення функціонального стану жувальних м'язів у осіб з патологічним стиранням твердих тканин зубів різного ступеня тяжкості порівняно з нормою. Проведено електроміографічні дослідження 87 пацієнтів віком від 18 до 59-ти років, серед яких 70 осіб з патологічним стиранням твердих тканин зубів різного ступеня та 17 осіб з інтактними зубними рядами й фізіологічними формами прикусу. Результати електроміографічних досліджень засвідчили подовження часу жування, зниження ритму жування, погіршення жувальної ефективності при патологічному стиранні зубів порівняно з нормою, які наростали в динаміці. Співвідношення між збуджувальними та гальмівними процесами при цьому різко погіршувалося зі збільшенням часу активності за рахунок скорочення часу відносного біоелектричного спокою. Величина амплітуди біопотенціалів знижувалась відносно норми із серйозним порушенням координації жувальних м'язів у цілому. Висновки: результати електроміографічних досліджень жувальних м'язів дозволяють визначити ступінь функціональних зміни нервово-м'язового апарату зубощелепної системи пацієнтів з патологічним стиранням твердих тканин зубів різного ступеня тяжкості, порівняно з нормою, які вказують на зниження жувальної ефективності та прогресування морфологічних порушень, які наростають у динаміці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.223 + Р661.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського