РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000709408<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Копчак В. М. 
Методи профілактики виникнення ускладнень після панкреатодуоденальної резекції підшлункової залози / В. М. Копчак, Л. О. Перерва, О. В. Дувалко, В. В. Ханенко, С. В. Андронік, С. В. Сухачов, В. О. Кропивницький // Клініч. хірургія. - 2019. - 86, № 5. - С. 3-7. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - розробити систему заходів з метою зниження частоти виникнення панкреатичної нориці та тяжких ускладнень після панкреатодуоденальної резекції (ПДР). Проаналізовано результати лікування 143 хворих, яким виконали ПДР. За запропонованою схемою з використанням розробленої шкали ризику виникнення післяопераційної панкреатичної нориці прооперовано 56 хворих за період з 2017 по 2018 рр. (основна група). Контрольну групу склали 87 хворих, прооперованих у клініці з 2015 по 2016 рр. без оцінювання ризику виникнення післяопераційної панкреатичної нориці та наявності саркопенії, а формування панкреатоєюноанастомоза залежало від уподобань оперуючого хірурга. Частота виникнення післяопераційних ускладнень була достовірно вищою у контрольній групі (<$E chi sup 2~=~5,8>, p = 0,01). В основній групі клінічно значущу панкреатичну норицю ступеня В спостерігали у 1 із 7 пацієнтів з післяопераційними ускладненнями. У контрольній групі панкреатичні нориці ступеня В або С діагностували у 15 із 26 хворих з післяопераційними ускладненнями, що достовірно вище, ніж в основній групі (<$E chi sup 2~=~4,16>, p = 0,04). Висновки: розроблена система заходів надала змогу достовірно знизити частоту виникнення панкреатичної нориці з 17,2 до 1,8 % та тяжких післяопераційних ускладнень з 29,9 до 12,5 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського