РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000709503<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Nazarenko O. V. 
Semantic features of onomastic lexicon in the contemporary fictional discourse (based on the novels "A Game of Thrones" by George R. R. Martin) = Семантичні особливості ономастичного лексикону в сучасному фентезійному дискурсі (на матеріалі романів Джорджа Р. Р. Мартіна "Гра престолів") / O. V. Nazarenko, A. Velykodna // Філол. трактати. - 2018. - 10, № 4. - С. 56-61. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Розглянуто семантичні особливості ономастичного лексикону в сучасному фентезійному дискурсі. За основу було взято романи Джорджа Р. Р. Мартіна "Гра престолів". Увагу приділено проблемі детермінації ономастичної лексики та її ролі у процесі формування широкої панорами фентезійної реальності. Проведено аналіз з метою визначення основних засобів, що використовуються для позбавлення фентезійного твору автоматизованого та стандартизованого вигляду. Фентезійний дискурс практично не розглядається науковцями як окремий вид літератури за семантичного аналізу ономастичного лексикону. Між тим, можна виділити конкретні особливості зазначеного жанру, серед яких вагоме місце займає створення логічно завершеної та структурованої реальності та значна увага до деталей. Визначено, що саме власні назви застосовуються для виділення окремої деталі в образі персонажа: риси характеру, професії, соціального стану тощо. Пізнавальний компонент ономастичного лексикону забезпечує логічну еволюцію фентезійного сюжету. Проаналізовано семантичні й експресивні особливості онімів у художній літературі, а також їх роль у акцентуванні автором проблематики фентезійного твору. Встановлено, що ономастичний лексикон є інструментом для вираження автором емоційної та ціннісної складової образу, допомагаючи створити додатковий концептуальний контекст. Використання власних назв сприяє внесенню у текст елементу новизни, наданню фентезійному дискурсу багатозначності та багатошаровості. Оніми виконують додаткову дидактичну функцію, спонукаючи читача до критичного аналізу тексту й акцентування уваги на основних проблемних питаннях. Лінгвістичному дослідженню ономастичного лексикону присвячено велику кількість робіт вітчизняних і зарубіжних дослідників, але попри це питання формування та семантичного наповнення власних назв недостатньо повно висвітлено на сьогоднішній день. Проведене дослідження надає змогу виявити основні властивості впливу ономастичного лексикону на сприйняття фентезійного твору читачем та всебічне розкриття образу персонажа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100384 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського