РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000709509<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tkachenko O. G. 
Elegy as a scientific problem: theoretical-historical view = Елегія як наукова проблема: теоретико-історичний погляд / O. G. Tkachenko // Філол. трактати. - 2018. - 10, № 4. - С. 105-116. - Бібліогр.: 41 назв. - англ.

На матеріалі теоретичних та історико-літературознавчих праць XVII - XX ст. здійснено рецепцію жанрової природи елегії як істрично сформованого типу поетичного мислення зі стійкою організацією формальних і змістовних елементів, що мають художньо-композиційну сталість, здатну до оновлення та розвитку. Автор доводить, що рецепція жанру елегії в літературно-критичному дискурсі зазнала в історичній парадигмі значних видозмін. Кожна епоха так чи так творить свою жанрову систему, а жанри, у свою чергу, сприяють становленню літературного напряму. Визначаючи той факт, що у різні епохи категорія жанру мала неоднакове значення в літературній свідомості, не можна не помітити, що у процесі жанрової еволюції елегія як ліричний твір набула двох стійких рис: рефлексивного, медитативного характеру форми і журливої тональності змісту. Загалом стан дослідження теорії елегії вказує на те, що формат наукового пошуку літературознавців характеризується широким діапазоном: від констатації жанру, його поетики, поглядів на теорію в компаративному плані, визначення жанрових домінант, мотивних інваріантів, класифікації тематичних різновидів, комплексного вивчення в системі жанрів до виявлення специфіки жанру елегії у творчості окремих поетів. Це засвідчує еволюцію оцінок жанру в літературознавстві та надає змогу представити жанр елегії як самодостатнє художньо-ліричне явище. У дослідженні використано таку схему класифікації літературних творів: рід і лірика, вид і медитативна, жанр і елегія, яка, на думку автора, є найпридатнішою для дослідження елегійної поезії, прозорою для з'ясування осібного місця елегії в системі ліричних жанрів. Запропоновано визначення елегії: ліричний твір медитативного характеру, журливої тональності, поетична сюжетна основа якого - емоційна реакція суб'єкта на певні події, ситуацію, психічні імпульси (почуте, згадане, пережите) чи конкретний душевний стан ліричного "Я", яке охоплене меланхолією, смутком, навіть стражданням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.453

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100384 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського