РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000709595<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фещенко Ю. І. 
Діагностично-лікувальні властивості відеоторакоскопії / Ю. І. Фещенко, М. С. Опанасенко, Б. М. Конік, О. В. Терешкович, С. М. Шалагай, Л. І. Леванда, М. Ю. Шамрай, М. І. Калениченко, В. І. Лисенко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2019. - № 2. - С. 16-23. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Нині широкого розповсюдження у світі набула відеоасистована торакальна хірургія (ВАТС) - з англійської video assisted thoracic surgery (VATS). Цей метод включає в себе методику відеоторакоскопічного (ВТС) втручання шляхом установлення торакопортів. Мета роботи - ознайомитися з лікувально-діагностичними можливостями ВТС втручань для диференціальної діагностики захворювань органів грудної порожнини на прикладі досвіду клініки. Проаналізовано наслідки 1634 ВТС і ВАТС втручань за період від 2008 до 2018 рр., виконаних у відділенні торакальної хірургії і інвазивних методів діагностики ДУ "Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф. Г. Яновського НАМН України". Діагностична ефективність ВТС біопсії плеври за ексудативного плевриту становила 99,3 %. Показники чутливості, діагностичної цінності та результативності ВТС і ВАТС біопсії легені за синдрому легеневої дисемінації були високими: у разі ВТС біопсії - 98,0; 99,0 та 95,2 %, а за ВАТС - 94,7; 100,0 та 94,7 % відповідно. Рівень незбігу клінічного і патогістологічного діагнозів синдрому внутрішньогрудної лімфаденопатії становив 60,6 %, у 70,7 % випадків він призвів до помилкового лікування. Показники чутливості, діагностичної цінності і результативності: за ВТС біопсії - 90,2; 96,2 та 92,3 %, а за ВАТС - 93,7; 97,1 та 94,2 % відповідно. ВТС біопсію перикарда за випітного перикардиту з його фенестрацією проведено 20 (1,6 %) пацієнтам, найчастіше (55,0 % випадків) спостерігався у разі системних захворювань сполучної тканини. Було виконано 230 відеоторакоскопічних резекційних оперативних втручань та 34 трансторакальні голкові біопсії легені за периферичних утворень легені. Інформативність способу становила 100 %. Виконано 86 оперативних втручань з приводу згаданої нозології - новоутворення межистіння. ВТС видалення новоутворень проведено в 17 (19,8 %) спостереженнях, у 69 (80,2 %) виконано біопсію. Виконано 69 ВТС резекцій бул легені за допомогою ендоскопічного зшивального апарата в поєднанні з термохімічним плевродезом або парієтальною плевректомією за пневмотораксу і бульозної емфіземи. Рівень післяопераційних ускладнень - 5,0 % (82 випадки). Рівень післяопераційної летальності - 4 (0,2 %) випадки. Висновки: ВТС втручання відіграють важливу роль у діагностиці і лікуванні різних патологій органів грудної порожнини в результаті біопсії з гістологічним дослідженням, їх можна розглядати як альтернативу торакотомії. Втручання є малотравматичним і перспективним методом діагностики та хірургічного лікування захворювань органів грудної порожнини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського