РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000709608<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Косяченко К. Л. 
Аналіз переліку лікарських засобів для лікування бронхіальної астми у дітей згідно з Державним формуляром / К. Л. Косяченко, І. А. Костюк // Фармацевт. журн.. - 2019. - № 3. - С. 12-20. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

На сьогодні, за умов економічної нестабільності країни, забезпечення раціональної фармакотерапії є важливим елементом розвитку системи охорони здоров'я України. Ефективним інструментом ця цього є Державний формуляр лікарських засобів (ЛЗ), що надає змогу вилучати неефективні препарати, і лікування проводити ЛЗ з доведеною ефективністю за даними доказової медицини. Мета роботи - дослідження переліків і динаміки кількості ЛЗ для лікування бронхіальної астми (БА) у дітей у Державному формулярі ЛЗ першого - десятого випусків. Метод дослідження - контент-аналіз Державного формуляра ЛЗ першого - десятого випусків та Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги "Бронхіальна астма у дітей". У результаті проведених досліджень з'іясовано, що кількість ЛЗ для лікування БА у дітей містить 13 міжнародних непатентованих назв, усі їх було представлено у 10 випусках Державного формуляра ЛЗ, окрім Omalizumab, що був наявний 9 із 10 випусків. Загалом спостерігається збільшення кількості торгових назв із кожним випуском Державного формуляра ЛЗ, аналіз даних, здійснений по ланцюговим показникам, надав змогу встановити, що кількість торгових назв у десятому випуску у порівнянні з першим збільшилася на 22 %. На підставі результатів дослідження кількісних змін торгових назв встановлено, що для більшості міжнародних непатентованих назв асортимент ЛЗ збільшується або відносно не змінюється, однак різниця між першим і десятим випуском Державного формуляра ЛЗ по міжнародним непатентованим назвам Beclometasone та Methylprednisolone становить 40 %. Проведений аналіз країн-виробників надає змогу встановити, що 87 % ЛЗ проаналізованої групи виготовляють іноземні фармацевтичні компанії, а лише 13 % - вітчизняні. При цьому закордонне виробництво представлено 20 країнами, а вітчизняне - 10 компаніями. Найбільшій сегмент досліджуваної вибірки ЛЗ формує Індія - 24,3 %, Великобританія і Україна - по 12,6 %. Проведені дослідження надають змогу зробити висновок про доцільність вітчизняного виготовлення цієї групи ЛЗ із доведеною ефективністю та безпечністю за даними доказової медицини, що надасть змогу знижувати загальну вартість лікування БА у дітей шляхом збільшення частки ЛЗ українського виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-52 + Р281.7/9 + Р11(4УКР)26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського