РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000709640<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tkachоva O. V. 
The frequency and VEN-analysis of pharmacotherapy in children with ARVI in the healthcare institution of the Poltava region = Частотний та VEN-аналіз фармакотерапії дітей з ГРВІ в закладі охорони здоров'я Полтавської області / O. V. Tkachоva, O. Ya. Mishchenko, T. I. Sheptak // Клініч. фармація. - 2019. - 23, № 2. - С. 48-53. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) належать до захворювань, що мають важливе медико-соціальне значення, оскільки пов'язані з широким розповсюдженням серед населення, ризиком виникнення ускладнень, зниженням якості життя пацієнтів, високою загальною вартістю лікування. Мета роботи - оцінка якості фармакотерапії, зокрема частоти призначень лікарських засобів (ЛЗ) дітям з ГРВІ у закладі охорони здоров'я (ЗОЗ) Полтавської області та відповідності призначень ЛЗ клінічним протоколам надання медичної допомоги та Державному формуляру лікарських засобів України (ДФЛЗУ). Оцінку якості фармакотерапії дітей з ГРВІ проводили з використанням допоміжних клініко-економічних методів - частотного та "формального" VEN-аналізів. Основні напрямки фармакотерапії дітей з ГРВІ в одному з ЗОЗ Полтавської області відповідають уніфікованому клінічному протоколу первинної медичної допомоги (УКППМД) дорослим та дітям з ГРВІ та клінічним протоколам фармакотерапії супутніх захворювань. Із використанням "формального" VEN-аналізу визначено, що більшість призначених МНН ЛЗ рекомендована клінічними протоколами для фармакотерапії основного (ГРВІ) і супутніх захворювань, що були зареєстровані в обстежених пацієнтів, та наявні в ДФЛЗУ (відповідно 87,50 та 54,69 %). Висновки: проведений VEN-аналіз показав, що необхідна корекція фармакотерапії ГРВІ в досліджуваному ЗОЗ Полтавської області, оскільки значна частина призначених МНН ЛЗ відсутня в ДФЛЗУ (45,31 %) та в УКППМД дорослим та дітям, хворим на ГРВІ, та в клінічних протоколах лікування супутніх захворювань (17,19 %). В обох медико-технологічних документах відсутні 12,50 % призначуваних МНН, на які витрачено 11,74 % коштів (4808,81 грн) батьків хворих дітей та які призначалися 8,74 % разів (38 призначень) від загальної кількості призначень - 431.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського