РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000709673<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sprinchuk N. A. 
Assessment of somatotropic function in children with syndrome of biologically inactive growth hormone against a background of clonidine and insulin stimulation tests = Оцінка соматотропної функції в дітей із синдромом біологічно неактивного гормонa росту на основі проведення стимуляційних тестів із клонідином та інсуліном / N. A. Sprinchuk // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2019. - 15, № 2. - С. 148-151. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Мета дослідження - оцінити ефективність фармакологічних тестів із клонідином та інсуліном для стимуляції соматотропного гормона (СТГ) при діагностиці синдрому біологічно неактивного гормонa росту (СБНГР). Обстежено 158 хворих на СБНГР - 47 дівчаток і 111 хлопчиків, середній вік яких становив 8,30 +- 0,24 року. У дослідження включені пацієнти з відставанням у рості понад 2 стандартні відхилення. Визначено базальний та стимульований рівні СТГ із застосуванням тестів з інсуліном та клонідином. Обов'язково проведено чотириденну пробу на чутливість до гормонa росту (ГР) з визначенням рівнів інсуліноподібного фактора росту-1 до першої ін'єкції ГР і наступного дня після завершення проби. Максимальне підвищення рівня СТГ на тлі тестів з інсуліном та клонідином в усіх пацієнтів із СБНГР становило понад 10 нг/мл. Максимальне збільшення показників СТГ було вірогідно вищим (p << 0,01) при проведенні стимуляційного тесту з клонідином, ніж з інсуліном. Це доведено як у дітей з СБНГР - 17,79 +- 0,51 нг/мл та 13,83 +- 0,92 нг/мл відповідно, так і в контрольній групі - 16,81 +- 1,60 нг/мл і 11,18 +- 0,70 нг/мл. Зафіксовано, що індекс стандартного відхилення інсуліноподібного фактора росту-1 у хворих дітей вірогідно нижчий (p << 0,001), ніж у контрольній групі. Більш вираженими зміни були в пацієнтів препубертатного віку. Висновки: фармакологічний тест із клонідином є більш інформативним, ніж з інсуліном, і викликає вірогiдно вищий стимуляційний максимальний викид ГР. Рекомендовано розпочинати дослідження функції СТГ з проведення проби з клонідином, що є більш безпечною завдяки відсутності ризику тяжких гіпоглікемічних станів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.100.233

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського