РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000709751<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стегній О. Г. 
Інституційні засади та основні організаційні форми громадських обговорень в Україні / О. Г. Стегній // Укр. соціум. - 2019. - № 1. - С. 8-22. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто актуальність налагодження ефективного громадського контролю за всіма гілками влади в сучасному українському суспільстві. Теоретична інтерпретація поняття "громадянська участь" починається з аналізу понять "громадянство", "громадськість", акцентується відмінність громадянської участі від громадянських практик. Стверджується, що необхідним соціальним середовищем для громадянської участі є громадянське суспільство, сутність якого полягає у виокремленні в суспільстві найбільш соціально активної його частини. Наголошується, що організаційні форми громадянської участі визначаються, насамперед, особливостями соціального контексту конкретного суспільства. Звертається увага на методологічну важливість розрізняти форму громадянської участі та її реальний соціальний зміст, що дозволить уникати помилкового визначення громадянської участі тих форм залучення, які за змістом цьому не відповідають (феномен "професійних мітингувальників"). Розглянуто конституційно-правові засади опосередкованого впливу громадськості на державну політику. Незважаючи на достатньо довгу історію існування інституту громадських обговорень в Україні, збережено більшість елементів радянської практики проведення таких обговорень, насамперед, формальність зазначеної процедури. Важливим є використання потенціалу такої організаційної форми громадської участі, як громадські ради. Проте практика діяльності таких рад свідчить про значні перешкоди їх нормальному функціонуванню. Серед основних причин є організаційно-фінансова залежність таких рад від органів виконавчої влади, недостатня інформаційна відкритість останніх для громадськості, а також проблема правового захисту та особистої безпеки місцевих активістів. Натомість основним показником ефективності інституту громадських обговорень має стати використання органами виконавчої влади конструктивних пропозицій, висловлених за результатами таких обговорень.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*218

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського