РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000710106<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лазечний І. М. 
Карбідоутворення при відпуску цементованої сталі 13Х3НВМ2ФА та його вплив на властивості шару / І. М. Лазечний, Л. П. Степанова, О. В. Лисиця, О. Є. Палубінський // Нові матеріали і технології в металургії та машинобуд.. - 2019. - № 1. - С. 12-19. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Мета роботи - при ХТО виробів із комплекснолегованих цементовних сталей після гарту, як правило, проводиться обробка холодом для зменшення кількості залишкового аустеніту в шарі як перед відпуском, так і після завершення ХТО. Відомо, що в цьому випадку аустеніт не впливає на карбідоутворення при відпуску. Особливістю структури сталі 13Х3НВМ2ФА, цементованої і безпосередньо загартованої від 1020 - 1030 <$E symbol Р>С, є 95 % залишкового аустеніту в функціональній частині шару. Це дозволяє здійснювати наступний відпуск при 530 - 540 <$E symbol Р>С із різною вхідною структурою - аустенітною або мартенситною. Тому мета даної роботи - дослідити вплив вхідної структури на процеси карбідоутворення при відпуску на вторинну твердість та властивості дифузійного шару сталі 13Х3НВМ2ФА. З використанням дилатометричного, металографічного, рентгеноструктурного, дюрометричного методів, диференційного фазового аналізу та електронної мікроскопії досліджено процеси карбідоутворення при відпуску на вторинну твердість цементованої сталі 13Х3НВМ2ФА. До основних результатів роботи варто віднести: залежність хімічного складу карбідів від вхідної перед відпуском структури; карбідна фаза цементованої сталі 13Х3НВМ2ФА, відпущеної із ВА стану, більш легована молібденом, вольфрамом, ванадієм; частка карбідів в цементованій сталі відпущеній із ВА стану, становить 9,2 - 10,5 % (мас.), а із ВМ - 12,6 - 13,0 % (мас.); більша легованість карбідної фази та <$E alpha>-фази пояснює вищу на HRC 3 - 4 твердість сталі 13Х3НВМ2ФА після її відпуску із ВА стану. Вперше для даного класу сталей показана можливість обробки на вторинну твердість із використанням перед відпуском різних структур - вхідної аустенітної (ВА) та вхідної мартенситної (ВМ). Після відпуску із ВА структурою в шарі отримується менша частка карбідів, але більш легованих, тобто спеціальних, та більш легований твердий розчин. Використання відпуску сталі 13Х3НВМ2Ф із ВА стану дозволяє отримати твердість на HRC 3 - 4 вище порівняно із відпуском із ВМ стану. При технічних вимогах до твердості поверхонь ЗК ГТД HRC >> 60 твердість ЗК із значенням HRC 57 - 58 після відпуску із ВМ стану не відповідає цим вимогам. Крім того, показники контактної довговічності, зносостійкості та границі витривалості завдяки перевазі в твердості будуть вищими.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043.65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського