РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000710133<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нечаєва Т. П. 
Пріоритетні напрями довгострокового розвитку національної атомної енергетики / Т. П. Нечаєва // Проблеми заг. енергетики. - 2019. - № 2. - С. 27-34. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Визначено, що основний вплив на формування перспектив розвитку національної атомної енергетики мають такі ключові фактори, як термін подовження експлуатації діючих енергоблоків АЕС, жорсткість режимних обмежень на їх роботу в енергосистемі та загальносистемна економічна ефективність і екологічність функціонування певної структури генеруючих потужностей Об'єднаної енергосистеми України. Проведено аналіз сучасного стану впровадження нових легководних реакторів великої потужності та перспективних малих модульних реакторів. На підставі оцінок перспектив впровадження нових енергоблоків АЕС, отриманих з використанням математичної моделі довгострокового прогнозування розвитку структури генеруючих потужностей електроенергетичної системи з урахуванням необхідності заміщення діючих енергоблоків АЕС, визначено пріоритетні напрями довгострокового розвитку національної атомної енергетики. Важливе значення при формуванні рішень щодо впровадження нових енергоблоків має врахування динаміки їх вводу-виводу з урахуванням терміну експлуатації та одиничної потужності при прогнозному зростанні попиту на електричну енергію. Визначено, що у разі збільшення жорсткості вимог до вуглецевоємності електроенергії, в тому числі і підвищення плати за викиди CO2, доцільно замість будівництва у період 2036 - 2040 рр. нових вугільних енергоблоків ТЕС збільшити потужності АЕС, в тому числі за рахунок впровадження маневрених установок з малими модульними реакторами як низьковуглецевого джерела виробництва електроенергії з підвищеною безпекою експлуатації для забезпечення стійкості, надійності та ефективності функціонування ОЕС України. Визначено доцільність заміщення діючих атомних енергоблоків, що вибувають з експлуатації, новими удосконаленими потужними атомними енергоблоками третього покоління з водою під тиском.


Індекс рубрикатора НБУВ: З4 + У9(4УКР)305.741

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського