РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000710148<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хижняк О. О. 
Оцінка інформативності й специфічності діагностичних критеріїв для проведення первинного скринінгу на акромегалію / О. О. Хижняк, М. Р. Микитюк, Р. С. Ніколаєв, Н. Є. Барабаш, К. Г. Манська // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2019. - 15, № 4. - С. 304-310. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Найбільш ефективним методом ранньої діагностики будь-якого захворювання, а особливо такого рідкісного, як акромегалія, вважається популяційний скринінг у групах підвищеного ризику, упровадження якого в Україні потребує розробки методологічних підходів і економічного обгрунтування. Мета дослідження - на підставі проведення порівнянного аналізу визначити інформативність і специфічність питань, що будуть включені до анкети первинного скринінгу акромегалії. Анкетування проводилося у двох групах осіб: група 1 - хворі, яким діагноз акромегалії був верифікований у Нейроендокринологічному центрі ДУ "Інститут проблем ендокринної патології ім. В. Я. Данилевського НАМН України" (n = 123); група 2 (n = 550) - особи з групи ризику, а саме пацієнти, які прийшли на амбулаторний візит до лікаря загальної практики, терапевта, кардіолога, ендокринолога з різних причин і мають соматичну і/або ендокринну патологію. Аналіз одержаних даних проведено за допомогою методу варіаційної статистики з використанням програмного комплексу SPSS 19.0 Statistical Software (IBM Corp., Armonk, NY, USА). Перший блок питань розробленої анкети спрямований на виявлення фенотипових ознак, тобто оцінку пацієнтом змін його зовнішності. Другий блок питань анкети спрямований на визначення пацієнтами скарг, які можуть бути ознакою патологічного процесу центральної нервової системи й гіпофіза. На підставі проведеного порівняльного аналізу в остаточному варіанті запропоновано анкету з 11 питань, що відображають найбільш вірогідні ознаки й клінічні прояви перманентної гіперсоматотропінемії. Анкета призначена для опитування осіб із груп ризику з метою проведення опортуністичного скринінгу на акромегалію. Висновки: запропонована методика виявлення значущості клінічних ознак акромегалії надає змогу з високим ступенем вірогідності визначити остаточні питання для анкети, призначеної для скринінгу на акромегалію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.100.211-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського