РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000710152<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колотило О. Б. 
Cтан антиоксидантної, прооксидантної та ендотеліальної систем у пацієнтів із хронічною критичною ішемією нижніх кінцівок та високим ризиком розвитку реперфузійно-реоксигенаційних ускладнень / О. Б. Колотило // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2019. - 15, № 4. - С. 328-333. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Облітеруючий атеросклероз (АО) магістральних периферичних судин становить понад 20 % випадків від усієї серцево-судинної патології, тобто відзначається у 3 % від загальної кількості населення. Незважаючи на великий досвід виконання оперативних втручань на артеріях, 3-річна спроможність стегново-підколінних шунтів не перевищує 80 %. Частота реоклюзії судин аорто-клубового сегмента становить від 6 до 42 %. Мета дослідження - вивчення особливостей оксидантної, прооксидантної та ендотеліальної систем у пацієнтів із хронічною критичною ішемією нижніх кінцівок. В основу роботи покладено аналіз комплексного обстеження та хірургічного лікування 220 хворих на облітеруючий атеросклероз АО аорти та магістральних артерій нижніх кінцівок. Хворих було розподілено на дві групи за об'ємом операційної реваскуляризації аорто-стегно-підколінного сегмента. Операційне втручання у першій групі пацієнтів включало одномоментну реконструкцію аорто-стегнового та стегно-підколінного сегментів, у пацієнтів другої групи реконструкцію вказаних сегментів було виконано у два етапи. Активність складових прооксидантно-антиоксидантної системи визначали за допомогою спектрофотометричних методів. Дослідження активності процесів вільнорадикального окиснення вказують, що процеси, які відбуваються в тканинах нижніх кінцівок, через вплив на них вільних радикалів кисню не лише активують вільнорадикальні процеси, але й можуть потенціювати процеси ушкоджувального впливу на клітини тканин і передусім на ендотеліальну систему. Висновки: ризик розвитку реперфузійних ускладнень у післяопераційному періоді у пацієнтів підтверджується високим рівнем запальної відповіді. За реваскуляризації відбувається руйнування, відшарування ендотеліальних клітин, розширення ендотеліальних параклітинних контактів, що сприяє гіперпроникності ендотеліального моношару.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.826.035

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського