РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000710291<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Харечко В. М. 
Культура, цінності та економічний розвиток: аналіз деяких концепцій / В. М. Харечко // Наук. зап. / Укр. акад. друкарства. - 2018. - № 1. - С. 144-153. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Здійснено огляд деяких концепцій (Л. Гаррісона, М. Грондони, М. Портера, Дж. Сакса) щодо впливу культури, цінностей на економічний розвиток. Виокремлено поняття "економічна культура" як комплекс цінностей, уявлень, переконань, звичок, стереотипів поведінки, які реалізуються в економічній сфері суспільства і пов'язані з економічною діяльністю. В економічній культурі виділено різні рівні, базові чинники, описано типологію цінностей. З'ясовано, що цінності, звичаї, традиції є основою того цілого, навколо якого формуються інститути господарювання, діють опосередковано через структуру стимулів та проявляються в довготривалому періоді. Цінності формуються і трансформуються в історичному розвитку суспільства. Ці процеси пов'язані зі змінами в різних сферах людської діяльності та їх часові масштаби не збігаються з масштабами соціально-економічних, політичних та інших змін. У процесі соціально-економічної трансформації країни економічний розвиток охоплює криза. Її можна подолати створивши в країні умови, сприятливі до інвестицій, конкуренції та інновацій. Нація це зробить, якщо в її системі цінностей переважатимуть цінності, які сприятимуть такому клімату. Цього неможливо досягти насильним впро вадженням, адміністративним тиском. Показано як можливий шлях - через взаємовплив культур, поступове, розумне запозичення, через розвиток громадянського суспільства, через усвідомлення активною меншістю суспільства не обхідності змін у цьому напрямі й спонуканням власним прикладом решти суспільства, владу змінюватися для розвитку у цьому напрямі. Сформульовано ідею про те, що складно відділити поведінку, сприченену культурою, від поведінки, яку підсилює чи заохочує економічна система - існує взаємо переплетення культурних і економічних чинників. Дослідження джерел економічного зростання буде грунтовнішим, якщо ми введемо в модель і інші чинники - географію, політику, глобалістику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.156 + У010.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського