РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000710324<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Stoikevych M. V. 
Age-related and gender features of circulating immune complexes and lipid metabolism in inflammatory bowel diseases = Вікові i гендерні особливості циркулюючих імунних комплексів та ліпідного метаболізму при запальних захворюваннях кишечника / M. V. Stoikevych, I. A. Klenina, O. M. Tatarchuk, V. A. Karachinova, N. S. Fedorova // Гастроентерологія. - 2019. - 53, № 1. - С. 39-43. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Оцінено рівень циркулюючих імунних комплексів (ЦІК) і стану ліпідного обміну в пацієнтів із віковими та гендерними особливостями перебігу запальних захворювань кишечника (ЗЗК). Проведено обстеження 80 пацієнтів із ЗЗК: 53 із неспецифічним виразковим колітом (НВК) та 27 із хворобою Крона (ХК). Вони розділені на дві групи залежно від статі: 40 чоловіків та 40 жінок. Крім того, усі хворі були поділені на групи залежно від віку: молоді (45 осіб - 28 із НВК та 17 із ХК); середнього віку (15 пацієнтів - 10 із НВК та 5 із ХК); похилого віку (20 осіб - 15 із НВК та 5 із ХК). Контрольну групу становили 20 практично здорових осіб. У сироватці крові визначали рівень ЦІК, загального холестерину, тригліцеридів, холестерину ліпопротеїнів високої, низької та дуже низької щільності (ЛПДНЩ), коефіцієнт атерогенності. Рівень ЦІК у сироватці крові вірогідно перевищував норму в жінок із ЗЗК - у 1,57 раза (<$E р~<<~0,05>), що можна розглядати як показник інтенсивності запалення, залучення імунної системи до патологічного процесу. У жінок із НВК рівень ЦІК вірогiдно підвищений - у 1,62 раза (<$E р~<<~0,05>) порівняно з контрольною групою. При ЗЗК уміст ЦІК залежав від віку хворих, він був вірогідно підвищений - у 1,5 раза (<$E р~<<~0,05>) та 1,4 раза (<$E р~<<~0,05>) у пацієнтів середнього та похилого віку відповідно порівняно з молодими хворими. Встановлено кореляцію між рівнем ЦІК та віком (r = +0,552; р = 0,025). Виявлено порушення ліпідного обміну в жінок із НВК, що виражалося в зниженні вмісту тригліцеридів у сироватці крові в 1,7 разa (<$E р~<<~0,001>), а у чоловіків із ХК відбувалося зменшення цього показника в 1,5 разa (<$E р~<<~0,05>) порівняно з контрольною групою. У жінок із НВК вірогідно знижувався рівень ЛПДНЩ в сироватці крові - у 2 рази (<$E р~<<~0,05>), а в чоловіків із ХК - у 1,8 разa (<$E р~<<~0,05>) порівняно з контрольною групою. Визначено вірогідне зниження вмісту тригліцеридів - у 1,5 разa (<$E р~<<~0,05>) та в 1,6 разa (<$E р~<<~0,05>) у молодих пацієнтів із НВК та ХК відповідно та в 1,6 разa (<$E р~<<~0,05>) у пацієнтів середнього віку з ХК. Паралельно спостерігалася виражена тенденція до зменшення вмісту холестерину у всіх молодих пацієнтів із ЗЗК. Визначено вірогідне зниження коефіцієнта атерогенності в молодих хворих. Висновки: проведені дослідження дозволили встановити та підтвердити наявність біохімічних змін з боку ліпідного обміну та вмісту ЦІК у пацієнтів із запальними захворюваннями кишечника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського