РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000710658<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Паска М. З. 
Контроль якості м'ясних функціональних котлет / М. З. Паска, О. Б. Маслійчук // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2018. - 24, № 5. - С. 135-143. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Харчування всіх груп населення України є важливим фактором, що значною мірою визначає здоров'я нації. За розв'язання проблеми дефіциту білка велику роль відіграють зернобобові культури як сировини для його виробництва. Тож рекомендовано використовувати люпинове борошно та дивосил у технології м'ясних посічених напівфабрикатів для розв'язання проблеми дефіциту білка та повноцінного раціонального харчування. Харчова продукція має бути якісною та відповідати вимогам державних стандартів і технічним умовам. Мета дослідження - аналіз сенсорних показників міясних функціональних котлет і контроль токсичності котлет з 10-відсотковим вмістом люпинового борошна та дивосилу. Для досягнення поставленої мети було поставлено такі завдання: розроблення рецептури та технологічної схеми виробництва МФК; оцінка сенсорних показників якості МФК; визначення токсичності МФК з 10-відсотковим вмістом люпинового борошна та дивосилу за умов згодовуванням білим мишам як основного корму протягом 10 днів; аналіз під час патологоанатомічного розтину мишей стану внутрішніх органів та аналіз гематологічних досліджень крові. За контроль було обрано рецептуру згідно з ГОСТ Р 52675-2006. Сенсорні показники м'ясних функціональних котлет оцінено за 5-бальною шкалою. Результати оброблено за допомогою методу математичної статистики. Білих лабораторних мишей годували протягом 10 днів за методикою визначення токсичності на лабораторних тваринах. Визначено найкращий зразок (№ 2, що містить 10 % люпинового борошна та 0,05 % дивосилу). Після згодовування мишам котлет з 10-відсотковим вмістом люпинового борошна та 0,05 % дивосилу під час патологоанатомічного розтину макроскопічних змін в органах і тканинах не виявлено. Маса органів (p << 0,05) знаходиться в межах норми та підтверджує, що продукт можна включати в раціон харчування людей. Встановлено, що м'ясні функціональні котлети відповідають якості та можуть використовувати у харчуванні людей у разі розв'язання проблеми білкового дефіциту. На продукцію виготовлено патент. Продовжуються дослідження для впровадження у виробництво.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л924.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського