РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000710679<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шаповалов Є. Б. 
Регулювання концентрації амонійного азоту при метановій ферментації курячого посліду в умовах рециркуляції рідкої фази / Є. Б. Шаповалов, С. О. Жадан, А. І. Салюк, А. В. Котинський // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2018. - 24, № 6. - С. 65-72. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено оцінку ефективності нового методу регулювання концентрації інгібітора під час метанової ферментації курячого посліду за умов рециркуляції рідкої фази. Суть методу полягає у сорбції аміаку з газової фази нелетким сорбентом, який знаходиться безпосередньо в реакторі, але не контактує із субстратом. Проведено моделювання концентрації амонійного азоту під час виробництва біогазу з курячого посліду у напівбезперервному режимі без вилучення аміаку та з вилученням. При цьому використано результати, одержані під час дослідження видалення амонійного азоту з розчинів солі амонію, що моделюють субстрат з високою концентрацією інгібітора, у періодичному режимі. Як сорбент було застосовано фосфорну кислоту, оскільки вона здатна реагувати з аміаком, є нелеткою, у результаті реакції утворюється корисний для сільського господарства продукт. Прийнято, що процес проводиться у термофільному режимі за температури <$E50~symbol Р roman C>, вологості субстрату 90 % і гідравлічного часу утримання 5 та 10 діб. Концентрація фосфорної кислоти становить 4 моль/дм<^>3. Значення pH середовища прийнято рівним 7,5, 8,0 і 8,5. Співвідношення площі сорбенту і субстрату становить 1:4,6, а діаметра апарата до глибини субстрату - 1:1,5. Максимальний ступінь рециркуляції стоку 60 %, який було використано під час моделювання, відповідає повному заміщенню води, що використовується для розбавлення курячого посліду нативної вологості 75 % до вологості 90 %. Вміст амонійного азоту за рециркуляції рідкої фази за певних умов був нижчим ніж 3000 мг/дм<^>3, що було прийнято за безпечний для роботи біогазової установки рівень. Ступінь вилучення амонійного азоту може бути суттєво збільшено за рахунок зміни геометричних розмірів біогазової установки, збільшення площі контакту сорбенту з газовою фазою та гідравлічного часу утримання. Відповідно до результатів моделювання, розглянутий метод є достатньо ефективним для його використання за умов рециркуляції рідкої фази.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського