РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000710686<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вольчин І. А. 
Викиди діоксиду вуглецю на українських вугільних теплових електростанціях / І. А. Вольчин, Л. С. Гапонич // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2018. - 24, № 6. - С. 131-142. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Останні роки у світовій енергетиці відбулися зміни, що зумовили новий напрям розвитку об'єднаної енергетичної системи України - це боротьба з посиленням "парникового ефекту", в тому числі скорочення викидів діоксиду вуглецю. Перед енергетиками України стоїть завдання переходу на шлях низьковуглецевого розвитку відповідно до європейського екологічного законодавства та національних інтересів. Стратегія заходів зі зменшення викидів CO2 в енергетиці має полягати у широкому впровадження екологічно чистих енергоефективних і низьковуглецевих технологій. Україна в 2014 р. підписала та ратифікувала Угоду про асоціацію з ЄС. Однією з вимог, що висуваються в Угоді, є встановлення процедур моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів від енергетичних установок. Основою системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів є сукупність методик для оцінки викидів парникових газів. На сьогодні в енергетиці України немає єдиної обов'язкової методики розрахунку викидів CO2, яка б базувалася на використанні коефіцієнта викидів, що враховує теплоту згоряння палива, як того вимагає Директива 2003/87/ЄС. Під час виконання дослідження було створено інженерний метод розрахунку емісії CO2, що утворюється під час спалювання вугілля на ТЕС, на основі специфічних показників емісії вуглецю з урахуванням нижчої теплоти згоряння вугілля. За розробленим методом було одержано значення специфічних показників емісії вуглецю та валових викидів CO2 на ТЕС України в останні роки. Валові викиди вуглекислого газу у 2015 р. становили 54 215,4 тис. тонн, а у 2016 р. - 59 730,3 тис. тонн. Значення питомих викидів CO2 на ТЕС находяться на рівні 1,1 т CO2/кВтг, тобто зменшення питомих викидів CO2 не відбулося. Це корелює з високими питомими витратами умовного палива на ТЕС України в останні роки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-524

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського