РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000710705<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Авдієвська О. Г. 
Корекція статусу харчування дітей молодшого шкільного віку як профілактика метаболічного синдрому / О. Г. Авдієвська, Г. М. Даниленко // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2019. - № 2. - С. 32-38. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

На цей час однією з основних причин розвитку метаболічного синдрому (МС) у дітей, окрім нераціонального харчування та зниження якості харчових продуктів, є низький рівень знань батьків щодо профілактичних засобів, спрямованих на збереження та покращання здоров'я дитини. Розглянуто проблему покращання стану здоров'я дітей для запобігання розвитку МС шляхом реалізації програми медико-психологічного супроводу учнів та їх батьків у сучасній школі. Ця програма включає такі етапи: діагностичний (ідентифікація проблеми), інформаційний (підвищення компетентності учасників освітнього процесу щодо збереження здоров'я), підготовчий (складання індивідуальної програми медико-психологічного супроводу для кожного учня, розроблення рекомендацій для батьків та вчителя), розвиваючий (забезпечення гармонійного розвитку дитини). Мета роботи - обгрунтування моделі профілактики МС серед учнів початкової школи шляхом медико-психологічного супроводу розвитку здоров'язберігаючої компетентності батьків на підставі гігієнічної оцінки харчування родини. Проведено одноразове медико-статистичне дослідження за участю батьків 588 учнів початкової школи, які мешкають у великому місті (в обласному центрі - 243 дитини), малому місті (126 дітей) та сільській місцевості (219 дітей). З'ясовано, що однією з найбільш вагомих причин погіршення стану здоров'я дітей є порушення структури харчування та зниження його якості. Висвітлено особливості формування культури харчування українських родин. На підставі результатів проведеного аналізу характеру харчування учнів початкової школи встановлено, що лише (<$E3,6~symbol С~0,8>) % дітей харчуються двічі або менше разів на день. У переважної більшості дітей (<$E88,8~symbol С~1,3>) % 3 - 4-разове харчування. Значна частка дітей щодня не отримує м'ясо, рибу, молоко та молочні вироби. Рекомендованої для дітей норми щоденного споживання овочів та фруктів не дотримуються 25 % батьків. Висновки: розроблена програма медико-психологічного супроводу учнів початкової школи та їх батьків відповідає стратегії, зорієнтованої на суб'єкта профілактики, яка враховує традиції у родині, грунтується на активному ставленні її членів до власного здоров'я і спрямована на запобігання розвитку МС та зниження частоти неінфекційних захворювань серед дітей молодшого шкільного віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.2-51 + Р128.94-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського