РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000710707<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шутова О. В. 
Особливості фізичного розвитку дітей з обмінно-запальними захворюваннями біліарного тракту / О. В. Шутова // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2019. - № 2. - С. 45-49. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити характер фізичного розвитку дітей та підлітків з обмінно-запальними захворюваннями біліарного тракту. Обстежено 198 дітей та підлітків віком 2 - 17 років (97 хлопців і 101 дівчина) з обмінно-запальними захворюваннями біліарного тракту (ОЗЗБТ). У всіх хворих оцінювали фізичний розвиток (ФР) шляхом порівняння основних антропометричних показників (зросту і маси тіла) з віковими нормативами. Індивідуальний аналіз антропометричних показників пацієнтів з ОЗЗБТ надав змогу діагностувати дисгармонійний ФР (ДФР) у 42,4 % обстежених. Найчастіше визначали дефіцит маси тіла (18,2 %), надмірну масу тіла (6,5 %) та ожиріння (8,1 %), низький зріст (7,1 %). За нашими даними, ДФР майже удвічі частіше мають хлопці, ніж дівчата (62,6 проти 32,7 %; p << 0,05). Встановлено залежність між характером ФР та віком маніфестації захворювання, зона мала тендерні особливості. Серед пацієнтів із ДФР незалежно від статі переважали хворі на жовчнокам'яну хворобу ЖКХ із рецидивуючим перебігом (81,8 % дівчат та 62,7 % хлопців). Динамічне спостереження пацієнтів надало змогу визначити гендерні особливості характеру ФР у підлітків із різною тривалістю захворювання. Висновки: обмінно-запальні захворювання гепатобіліарної системи є актуальною проблемою педіатрії, тому що вони суттєво впливають на формування здоров'я та розвиток дитини. Індивідуальний аналіз антропометричних показників пацієнтів із ОЗЗБТ надав змогу діагностувати ДФР у 42,4 % обстежених. Встановлено, що ДФР майже вдвічі частіше зустрічається у хлопців, ніж у дівчат (62,6 проти 32,7 %; p << 0,05), це зумовлено більшою часткою хворих із низьким зростом та надмірною масою тіла. Серед пацієнтів із ДФР незалежно від статі переважали хворі на ЖКХ із рецидивуючим перебігом (81,8 % дівчат та 62,7 % хлопців). У структурі порушень фізичного розвитку серед дівчат переважають дефіцит і надлишок маси тіла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.52 + Р733.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського