РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000710723<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дульська І. В. 
Бюджетне забезпечення цифровізації у рамках e-урядування в Україні / І. В. Дульська // Економіка і прогнозування. - 2019. - № 1. - С. 51-69. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Досліджено бюджетне забезпечення цифровізації в рамках е-урядування в Україні. Встановлено, що оцінити реальний масштаб державних витрат на цифровізацію (інформатизацію) в рамках е-урядування на всіх бюджетних рівнях і напрямах досить складно, оскільки складові програми (загальнодержавні, галузеві, регіональні) виконуються багатьма органами виконавчої влади і місцевого самоврядування поряд із основними завданнями їхньої діяльності. Рівень доступності інформації для громадськості про витрачання бюджетних коштів в Україні міжнародні організації оцінюють як обмежений, прозорість - як недостатню, рівень е-урядування - як високий. Інтерфейси е-урядування та е-бюджету органів виконавчої влади та місцевого самоврядування не уніфіковані, здебільшого незручні для користувача, на офіційних сайтах подається обмежена, застаріла інформація. Брак прозорості витрачання бюджетних коштів знижує довіру широкої громадськості до державних інститутів. Розглянуто вади організаційно-інституційного механізму забезпечення бюджетного фінансування е-урядування на підставі аудиторських висновків уповноважених державних органів. Встановлено, що Генеральний замовник виконання підпрограм Національної програми інформатизації - Державне агентство з питань е-урядування - не забезпечило належний рівень координації, контролю, системності і послідовності своєї діяльності, внаслідок чого важливих цілей щодо цифровізації не досягнуто. Хоча цілі цифровізації в рамках e-урядування в Україні декларуються як пріоритетні, це не підтверждується пріоритетним рівнем бюджетного фінансування. Не вирішеним є питання визначення джерел фінансового забезпечення базових галузей соціальної сфери, зокрема щодо заходів з їх цифровізації, в рамках регіональної децентралізації. Запропоновано створити єдиний координуючий орган у сфері цифровізації, в тому числі e-урядування, рівня міністерства за прикладом багатьох зарубіжних країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.5 + Х849(4УКР)053

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського