РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000710733<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мульска О. П. 
Прогностична модель формування україно-німецької міграційної системи / О. П. Мульска, І. Є. Бараняк // Економіка і прогнозування. - 2019. - № 2. - С. 120-137. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Викладено результати дослідження міграційної активності населення в рамках україно-німецької міграційної системи (УНМС). Розширення масштабів та урізноманітнення складу міграційних потоків посилюють їх вплив на сучасні демографічні, соціально-економічні та етнокультурні процеси й у країні, що є донором, і в країні, що є реципієнтом. Врахування міграційної компоненти необхідне при формуванні демографічної, соціальної та економічної, зовнішньої та етнокультурної стратегії розвитку країни. Застосована методика побудови прогностичної моделі розвитку УНМС грунтується на алгоритмі, що передбачає три етапи: прогнозування чисельності та структури населення Німеччини та України; прогнозування макроекономічних показників та кон'юнктури ринків праці Німеччини та України; прогнозування обсягів потенційної міграції в рамках УНМС. На основі прогнозу чисельності населення Німеччини до 2060 р. з урахуванням різноманітних варіантів обсягів імміграції у країні доведено, що значна деформація вікової структури корінного населення внаслідок "гіперстаріння" нації може призвести до демографічного колапсу, що унеможливлює економічне зростання країни через дефіцит робочої сили та кваліфікованих кадрів на ринку праці. Наведені аргументи підтвердили гіпотезу про залежність німецької економіки від імміграційних потоків людських ресурсів. З допомогою побудованої економіко-математичної моделі оцінено ймовірні варіанти подальшого розвитку УНМС на середньострокову (до 2025 р.) та довгострокову (до 2030 р.) перспективи за різних сценаріїв розвитку (еталонного, оптимістичного, тенденційного, песимістичного). Дослідження показали, що впродовж 2025 - 2030 рр. в Україні загостриться демографічна та - як наслідок - працересурсна криза, спричинена еміграцією людських ресурсів у молодому та середньому віці в поєднанні з низькими показниками народжуваності. У цьому контексті обгрунтовано доцільність та визначені напрями формування нової міграційної політики з ефектом працезаміщення.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-25 + С73(4НІМ)64-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського