РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000710885<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Matkovska N. R. 
State of endogenous intoxication and immune-inflammatory response in patients with alcoholic liver cirrhosis associated with non-alcoholic fatty liver disease = Стан ендогенної інтоксикації та імунозапальної реакції у хворих на алкогольний цироз печінки в поєднанні з неалкогольною жировою хворобою печінки / N. R. Matkovska, N. H. Virstiuk, U. V. Balan // Гастроентерологія. - 2019. - 53, № 2. - С. 91-97. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Мета роботи - оцінити стан ендогенної інтоксикації у хворих на алкогольний цироз печінки (АЦП) при поєднанні з неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖХП) залежно від стадії декомпенсації. Обстежено 204 пацієнти. Серед них у 78 осіб (I група) діагностовано АЦП та в 126 осіб (II група) було поєднання АЦП з НАЖХП. Пацієнтів було поділено на підгрупи залежно від класів компенсації за критеріями Чайлда - П'ю (А, В, С). Проведено загальноклінічні та інструментальні обстеження. Визначали лейкоцитарний індекс інтоксикації (ЛII), сорбційну здатність еритроцитів (СЗЕ), рівень резистину, високочутливого С-реактивного білка (вч-СРБ) і фактора некрозу пухлини <$E alpha> (ФНП-<$E alpha>) у крові. У пацієнтів із поєднанням АЦП та НАЖХП спостерігалася більш тяжка клінічна картина з розвитком астеновегетативного, больового, диспептичного, гепаторенального, гепатопульмонального синдромів, жовтяниці, портальної гіпертензії, печінкової енцефалопатії. Відмiчалися такі тяжкі інфекційні ускладнення, як пневмонія і спонтанний бактеріальний перитоніт, частіше в пацієнтів із субкомпенсацією та декомпенсацією. В усіх хворих СЗЕ, ЛII i показники ФНП-<$E alpha>, вч-СРБ та резистину збільшувалися з наростанням декомпенсації захворювання. Підвищені СЗЕ, ЛII й вищі рівні ФНП-<$E alpha>, вч-СРБ та резистину в сироватці крові спостерігалися при поєднанні АЦП та НАЖХП, що пов'язане з більш тяжким перебігом патологічного стану в таких хворих. Виявлени позитивні зв'язки між рівнем резистину та ФНП-<$E alpha>, вч-СРБ, СЗЕ, ЛII. Такі результати свідчать про участь резистину в імунозапальних процесах та розвитку ендогенної інтоксикації при АЦП. Висновки: з наростанням декомпенсації АЦП при поєднанні з НАЖХП збільшується ступінь ендогенної інтоксикації, яка супроводжується розвитком імунозапальної реакції, про що свідчать підвищені СЗЕ, ЛII, а також вищі рівні ФНП-<$E alpha>, вч-СРБ та резистину. Вірогідно вищі СЗЕ, ЛII i рівні ФНП-<$E alpha>, вч-СРБ та резистину виявлено у хворих при поєднанні АЦП з НАЖХП, що супроводжується більш тяжким перебігом захворювання. У пацієнтів iз АЦП та НАЖХП виявлено кореляції між рівнем резистину та ФНП-<$E alpha>, вч-СРБ, СЗЕ, ЛII.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського