РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000711017<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Король А. М. 
Транспорт квазіелектронів Дірака крізь сходинкоподібний потенціальний бар'єр у 3D топологічному ізоляторі / А. М. Король, Н. В. Медвідь, І. В. Гуцало, В. М. Ісай // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2019. - 25, № 1. - С. 161-168. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Об'єкт дослідження - сучасна наноструктура, яка складена із топологічних ізоляторів і матеріалу, що активно вивчається останніми роками. Розраховано коефіцієнт трансмісії T квазіелектронів у сучасній наноструктурі залежно від їх енергії. Для цього розв'язується рівняння діраківського типу з відповідним гамільтоніаном. Коефіцієнт трансмісії знаходиться за допомогою зшивання власних функцій на межі розділу топологічних ізоляторів. У розрахунках і аналізі враховується дія на контакт зовнішніх електростатичного та магнітного потенціалів, в результаті чого один із топологічних ізоляторів являє собою сходинкоподібний потенціальний бар'єр. У разі врахування дії магнітного поля використано калібрування Ландау. Електростатичне і магнітне поля вважаються однорідними, тобто бар'єр є прямокутним. Показано, що розглядуваний контакт не є тунельно-резонансною структурою. Спектри трансмісії, тобто залежності коефіцієнта T від кута падіння квазіелектронів на контакт та від енергії суттєво залежать від <$Ealpha ~=~v sub 1 "/" v sub 2>, де v1, v2 - швидкості Фермі у першому і другому ізоляторах. Для значень <$Ealpha~>>~1> область кутів падіння <$Ephi>, для яких величина T має досить великі значення, є обмеженою і сильно залежить від енергії частинок. У спектрах існує так званий критичний кут <$Ephi sub c>, такий що для квазіелектронів, які падають на контакт під кутами <$Ephi~>>~phi sub c> бар'єр є абсолютно непроникним, тобто <$ET( phi~>>~phi sub c )~=~0>. В області енергій, що близькі до межі електростатичного бар'єра, в спектрах спостерігається заборонена зона, величина якої різко зростає зі збільшенням кута падіння <$Ephi>. Магнітне поле (магнітний бар'єр) призводить до асиметрії в спектрах <$ET( phi )> відносно нульового кута падіння. Також під впливом магнітного поля відбувається зміна значень критичних кутів падіння та зменшення абсолютних значень коефіцієнта трансмісії.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського