РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000711031<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скроцький С. О. 
Альгінат натрію як основа для іммобілізації та концентрування бактерій роду Clostridium / С. О. Скроцький, Л. А. Хоменко, В. М. Підгорський // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2019. - 25, № 2. - С. 33-47. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Одним із пріоритетних напрямків розвитку технології біопалив є одержання біобутилового спирту. Основною проблемою за одержання цього біопалива є токсичність кінцевих продуктів для самих мікроорганізмів, що обмежує можливості його мікробного синтезу. Сьогодні використовуються різні підходи для розв'язання цієї проблеми й інтенсифікації процесу АБЕ-ферментації. Зокрема, за рахунок пошуку нових надактивних штамів бактерій-продуцентів, одержаних за допомогою методів генної інженерії, а також за рахунок оптимізації виробництва, через використання більш досконалих систем нагромадження і відведення кінцевих продуктів. Визначено технологічні параметри іммобілізації мікроорганізмів у "решітку" альгінатного гелю (біодеградація альгінату кальцію штамами мікроорганізмів). Підібрано співвідношення концентрацій альгінату натрію та хлориду кальцію для оптимізації складу гранул. Досліджено основні властивості іммобілізованих мікроорганізмів (встановлення часу початку бродіння, титру клітин в альгінатних гранулах, кількість спожитої глюкози та синтезованого бутанолу), що входять до складу комплексного активатора ацетоно-бутилового бродіння (КААББ). Встановлено, що мінімальна концентрація альгінату натрію для гелеутворення та наступної іммобілізації мікроорганізмів становить 20 г/л, а концентрація солей кальцію має бути не менша ніж 5 г/л. Оптимальний розмір вологих гранул як ефективної форми випуску активатора бродіння має становити 1,5 - 2 мм. Загальна втрата життєздатних клітин КУО від культуральної рідини до одержання сухого гранульованого препарату становить близько 20 - 25 %. У разі зброджування глюкози за допомогою методу дробного внесення КААББ було досягнуто отримання 14,2 г/л біобутанолу за 42 год.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л535.5 + З65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського