РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000711250<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Chernysh I. 
Methodical aspects of the process of forming the development strategy of tourism development of the united territorial societies: information aspect = Методичні аспекти процесу формування стратегії розвитку туризму об'єднаних територіальних громад: інформаційний аспект / I. Chernysh, A. Hliebova, L. Fedorchenko // Економіка і регіон. - 2018. - № 4. - С. 37-42. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Досліджено процес формування стратегії розвитку туризму на рівні об'єднаної територіальної громади. Визначено, що процес формування стратегії розвитку туризму передбачає здійснення низки організаційних заходів. Тому виникла необхідність розроблення стратегії та документаційного забезпечення процесу розвитку туристичного потенціалу. Це сприятиме не тільки скоординуванню дій усіх учасників (стейкхолдерів), але й забезпеченню фінансової складової. Стратегія дозволить громаді отримати інформацію про те, що вона має (стан туристично-рекреаційних ресурсів), визначити потенціал і можливості подальшого розвитку, установити цілі, завдання й виконавців, урахувавши при цьому особливості територій та їх соціально-економічне становище. Для аналітичного забезпечення стратегічного аналізу пропонується використати SWOT-аналіз і PESTLE-аналіз. Це дозволить сформувати стратегічне бачення розвитку туризму певної територіальної громади та ключові її фактори подальшого розвитку. З початку 90-х років минулого століття в Україні поступово будується європейська модель взаємовідносин державної влади і місцевого самоврядування. На шляху децентралізації та реформування місцевого самоврядування ключовим орієнтиром є Європейська хартія місцевого самоврядування (далі - Хартія), яку держава без застережень ратифікувала 15 липня 1997 р [4, с.17]. У результаті вже створено 665 ОТГ (у 51 ОТГ вибори відбулися 24.12.2017), що об'єднали 3 118 громад (27,8 % від загальної кількості місцевих рад станом на 01.01.2015) та 5,7 млн осіб (13,4 % загальної кількості населення України). У процесі децентралізації громади здобули ресурси, фінанси, повноваження - значний інструментарій і можливості для забезпечення повноцінного місцевого розвитку. Головна стратегічна мета реформи - створення комфортного та безпечного середовища для життя людини в Україні. Це можна буде досягнути шляхом побудови ефективної системи влади на всіх рівнях (громада - район - область), передачею максимально можливої кількості повноважень на найближчий до громадянина рівень - громадам, а також створенням умов для динамічного розвитку регіонів і надання якісних та доступних суспільних послуг громадянам [12]. Таким чином, громада, крім ресурсів, отримує повноваження й низку викликів. Це обумовлює необхідність використання стратегічних підходів до управління та формування стратегій, що знайшло підтримку на державному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського