РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000711590<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вонс Б. В. 
Порівняльний аналіз асортименту лікарських засобів для місцевого лікування опіків на національному та закордонних ринках / Б. В. Вонс, М. Б. Чубка, Т. А. Грошовий, І. П. Стечишин // Фармацевт. журн.. - 2019. - № 4. - С. 4-11. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Питання лікування опікових ран (ОР) залишаються актуальними в сучасній медицині, оскільки опіки є одними з найпоширеніших видів травм та займають третє місце серед усіх видів травм мирного часу. Проблема лікування ОР визначається високою частотою їх виникнення, складністю і тривалістю лікування таких хворих, серйозними наслідками. На сьогодні у світі зареєстровано велику кількість лікарських засобів (ЛЗ) для місцевого лікування опіків у вигляді різних форм (мазі, гелі, креми, аерозолі, розчини для зовнішнього застосування, пластирі), використовують також біологічні препарати. Мета роботи - проведення порівняльного аналізу асортименту зареєстрованих ЛЗ для місцевого лікування опіків на національному ринку з препаратами цього сегмента ринку, зареєстрованими у Грузії, країні яка не є членом ЄС, та Франції, яка входить у п'ятірку країн-лідерів за експортом ЛЗ та є членом ЄС, з метою визначення актуальності та доцільності розроблення нових вітчизняних ЛЗ. Під час аналізу ЛЗ, які зареєстровано на фармацевтичних ринках Франції та Грузії, більш детально розглянуто ті препарати, аналогів яким в Україні немає, здебільшого це патчі (пластирі). Вивчення номенклатурного асортименту ЛЗ проводили згідно з Державним реєстром ЛЗ і Анатомо-терапевтично-хімічною класифікацією (Anatomical Therapeutic Chemical), як інформаційне джерело використано Компендіум, онлайн-довідники та інформацію онлайн-аптек. Згідно з результатами проведених досліджень, станом на кінець 2018 р. в Україні нараховується близько 105 ЛЗ різної форми випуску, які безпосередньо використовують для місцевого лікування опіків. На фармацевтичних ринках Грузії та Франції кількість препаратів становить відповідно 101 та 64 ЛЗ. В усіх трьох країнах більшість препаратів для місцевого лікування опіків представлено м'якими лікарськими формами, зокрема в Україні - 67,58 %, у Грузії - 84,16 % та у Франції - 39,06 %. В Україні 58,33 % від усіх ЛЗ для місцевого лікування опіків є препарати вітчизняного виробництва, проте у Грузії та Франції частка таких препаратів є суттєво меншою, а саме 11,88 та 32,81 % відповідно. На підставі результатів проведеного порівняльного аналізу доведено, що на фармацевтичних ринках Франції та Грузії зареєстровано ЛЗ у формі патчів та пластирів, які широко використовують у терапії опікових травм, аналогів яким в Україні немає. Ці дослідження доводять перспективу розширення асортименту існуючих лікарських форм та створення нової групи оригінальних вітчизняних ЛЗ, які б стимулювали регенераторні процеси шкіри та покращували загоєння ран.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-57 + Р11(0)26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського