РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000711606<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мотузюк І. М. 
Досвід хірургічного лікування хворих на спадковий BRCA1/2-асоційований рак молочної залози / І. М. Мотузюк, О. І. Сидорчук, Є. В. Костюченко, Н. В. Ковтун, А. О. Ляшенко // Онкология : прил. к журн. "Experimental Oncology". - 2019. - 21, № 1. - С. 44-49. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Рак молочної залози (РМЗ) віднесено до найбільш вагомих медичних проблем сучасності. Одним із напрямків покращання діагностики РМЗ на ранніх стадіях і підвищення ефективності лікування хворих є правильна профілактична робота (зокрема з жінками груп підвищеного та високого ризику), включаючи визначення специфічних для РМЗ мутацій. Мета дослідження - аналіз досвіду Національного Інституту раку з оптимізації хірургічного лікування хворих на спадковий та сімейний РМЗ (у тому числі BRCA1/2-позитивний) з використанням реконструктивно-відновних та профілактичних операцій. Досліджувана вибірка включала 221 пацієнтку з РМЗ стадії I - IIIC (T1-4N0-3M0), які одержували спеціальне лікування в 2008 - 2015 рр. та яким було рекомендовано дослідження на наявність BRCA1/2 мутацій. Критеріями залучення у дослідження були діагностування РМЗ у віці до 40 років (підгрупа молодого віку, "МВ"); синхронний або метахронний первинно-множинний РМЗ (підгрупа "ПМРМЗ"); онкологічно обтяжений сімейний анамнез (підгрупа "ОСА"). Мутації BRCA1/2 визначали за допомогою полімеразної ланцюгової реакції в ліцензованих лабораторіях. Усім хворим було проведено відповідне хірургічне та спеціальне лікування (променева терапія, неоад'ювантна й ад'ювантна хіміотерапія) згідно з національними стандартами. За результатами проведених досліджень мутації BRCA1/2 було виявлено у 25 хворих (11,3 %), що склали основну групу; до контрольної групи увійшли 196 пацієнток. Залежно від чинників підвищеного ризику розвитку РМЗ всіх пацієнток було розподілено наступним чином: "ПМРМЗ" - 60 (27,1 %); "МВ" - 66 (29,9 %); "ОСА" - 95 (43,0 %); розподіл пацієнток в основній і контрольній групах був практично однаковим. За частотою виявлення BRCA1/2 мутацій різниця між підгрупами недостовірна. Основна та контрольна групи були зіставні за розподілом за стадіями РМЗ. У контрольній групі у 55,1 % пацієнток було виконано мастектомію, 44,9 % - квадрантектомію. Під час обрання тактики лікування у пацієнток основної групи до уваги брали стан контралатеральної молочної залози. У 96,0 % випадків проводили мастектомію (радикальну за Мадденом або підшкірну), в 4 % - органозберігаючі операції. У 88,0 % випадків операції були з реконструкцією власними тканинами (20,0 %) або імплантами (68,0 %). За необхідності виконували мамопластику або ліпофілінг. Під час спостереження протягом 3 років загальна частка рецидивів - 3,2 % (основна група 4,0 %, контрольна - 3,1 %), віддалених метастазів - 14,0 % (4,0 і 15,3 % відповідно; p << 0,05). В основній групі рецидиви та метастази встановлено лише у підгрупі "ПМРМЗ", у контрольній групі - в усіх підгрупах з переважанням підгруп "МВ" та "ОСА". Висновки: з урахуванням світової практики, результатів доказової медицини та власних даних варіантом вибору оперативного лікування за спадкового МЗ (у тому числі з мутаціями BRCA1/2) можна вважати виконання двосторонньої мастектомії з одномоментною реконструкцією молочних залоз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського