РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000711630<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pershina K. D. 
The electrochemical facing of powder iron for thermogalvanic elements = Електрохімічне покриття порошкового заліза в термогальванічних елементах / K. D. Pershina, O. V. Kravchenko, I. M. Shcherbatiuk // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2019. - № 1. - С. 76-82. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Вплив кисню на електрохімічне формування поверхневих структур на частинках заліза недостатньо враховується в технології виробництва композитних електродів для термогальванічних джерел струму; розглядаються основні умови підвищення продуктивності. Мета роботи - визначити електрохімічні умови формування оксидних шарів на поверхні композиційного електрода із залізного порошку за наявності кисню в нейтральних і основних середовищах. Для підвищення ефективності впливу кисню дослідження композитних електродів проводилося на відкритому повітрі та в інертній атмосфері, монтаж комірок із композитними електродами здійснювався на повітрі у двох варіантах: герметичному і перфорованому. Електрохімічні дослідження проводилися на електрохімічному модулі Autolab 30 PGSTAT301N Metrohm Autolab із використанням 3-електродних комірок. Мікротекстуру залізного порошку під час окисновідновних реакцій досліджували з використанням скануючого електронного мікроскопа з високою роздільною здатністю Mira 3 FESEM Tescan USA Inc. на катоді з польовою емісією при SEM HV-10 кеВ і автоматичним вимірюванням на зображенні. Аналітичний режим скануючого мікроскопа використовувався для визначення розподілу компонентів поверхні та ступеня їх окиснення. Встановлено, що за низького парціального тиску кисню в діапазоні потенціалів від -0,23 до 0,88 В поверхнева структура заліза має дві стадії організації: 1 - мозаїчна стадія із частковим покриттям поверхні заліза FeO і Fe2O3; 2 - перетворення мозаїчної структури на структуру ядроі оболонка. За високого парціального тиску кисню і катодного потенціалу >> - 0,88 В на поверхні структури частинок заліза утворилися товсті шари оксиду заліза. Таким чином, парціальний тиск кисню грає основну роль в електрохімічному формуванні наношарів на поверхні частинок заліза і реалізує термоелектрохімічну активність композитних електродів. Висновки: у ході дослідження було встановлено, що термоелектричні параметри електрода на основі порошкового заліза є функціями pH середовища і вмісту кисню. У нейтральному середовищі електроди втрачають здатність до оборотних процесів, необхідних для формування термогальванічних властивостей. Здатність порошкового залізо-композитного електрода до термогальванічного елемента формується в лужному середовищі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.4-06 + К724.15 + К390.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського