РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000711902<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бритвєнко А. С. 
Впровадження інновацій у виробництво оліє-жирової продукції / А. С. Бритвєнко // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2019. - Вип. 42. - С. 49-58. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Оскільки конкуренція і інноваційна діяльність взаємопов'язані, то на сучасному етапі розвитку економіки України проблема підвищення прибутковості та конкурентоспроможності виробництва насіння соняшнику на основі розвитку інноваційних процесів у галузі залишається досить актуальною. Ті виробники насіння соняшнику, яким вдалося першими застосувати інновації, отримують можливість знизити собівартість виготовленої продукції, що сприяє зміцненню їх позицій в умовах конкуренції і підвищенню виживання на сучасному ринку. Спад ділової активності, що переживає вітчизняна економіка, зазвичай супроводжується і зниженням витрат на розробку нововведень. Однак аналіз діяльності великих фірм, особливо на олігополістичних ринках, як високотехнологічних, так і менш технологічно прогресивних, показує, що для багатьох з них розвиток інновацій зберігає своє пріоритетне значення і в періоди несприятливої економічної кон'юнктури. Це дозволяє досягти стратегічних переваг, вийти на нові ринки і закріпити позиції в галузі після завершення кризи. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Оліє-жировий комплекс представляє широкий асортимент продукції, застосування нових технологій, високий рівень прибутковості та конкурентоспроможності, залучення іноземних вкладів, орієнтацію на експорт сировини. інвестиції в розвиток з боку підприємств-виробників олії, що закріпилися на ринку, насправді створюють додаткові природні бар'єри для їх входу на ринок, що призводить до зміни рівня концентрації і ступеня конкурентоздатності та провокує появу нових явищ, які потребують проведення подальшого дослідження. Мета дослідження - визначення теоретичних аспектів впровадження інновацій у діяльність сільськогосподарських підприємств оліє-жирового комплексу. Поставлена мета обумовлює наступні завдання: розглянути категорії підприємств, які охоплює оліє-жировий комплекс; надати схему екстенсивного розвитку галузі; дослідити основні умови довгострокового розвитку підприємства та розглянути схему задоволення перспективних потреб ринку; виокремити переваги інновацій; обгрунтувати основні тенденції і напрямки розвитку інноваційно-інвестиційної діяльності підприємств-виробників оліє-жирової продукції. Методологія проведення дослідження - ідентифікація підходів до визначення поняття "інновацій", у визначенні сукупності методологічних складників оціночного апарату т обгрунтуванні і виокремленні їх переваг, наведенні логістичної інфраструктури оліє-жирового комплексу. Розглянуто категорії підприємств, які охоплює оліє-жировий комплекс. Наведено схему екстенсивного розвитку галузі. Описано необхідну умову довгострокового розвитку підприємства та розглянуто схему задоволення перспективних потреб ринку. Виокремлено переваги інновацій, що стимулюють сільськогосподарських виробників до впровадження новацій. Наведено логістичну інфраструктуру оліє-жирового комплексу та основні тенденції і напрямки розвитку інноваційно-інвестиційної діяльності підприємств-виробників.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.9-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського