РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000711978<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Туманова Л. Є. 
Особливості перебігу вагітності у жінок з безплідністю ендокринного та запального генезу в анамнезі залежно від способу запліднення (дані архівів: ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук'янової НАМН України" та репродуктивної клініки "Надія") / Л. Є. Туманова, О. В. Коломієць, О. П. Рябенко, О. О. Молчанова // Перинатология и педиатрия. - 2019. - № 1. - С. 30-35. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості перебігу вагітності у жінок із безплідністю ендокринного та запального генезу в анамнезі залежно від способу запліднення. Перебіг вагітності вивчено в трьох групах (шести підгрупах): I група - вагітні, які мали в анамнезі ендокринну безплідність: Iа - 50 пацієнток після ДРТ (ЕКЗ), Iб - 50 пацієнток, які завагітніли самостійно після консервативного та хірургічного лікування безплідності, але без ДРТ; II група - вагітні, які мали в анамнезі безплідність запального генезу: IIа - 100 пацієнток після ДРТ (ЕКЗ), IIб - 100 пацієнток, які завагітніли самостійно після консервативного та хірургічного лікування безплідності, але без ДРТ; III група - вагітні, які мали в анамнезі поєднану безплідність - запального та ендокринного генезу, IIIа - 30 пацієнток після ДРТ (ЕКЗ), IIIб - 30 пацієнток, які завагітніли самостійно після консервативного та хірургічного лікування безплідності, але без ДРТ. До 70 - 80 % пацієнток усіх груп найчастіше у віці 31 - 40 років зверталися по консервативне та хірургічне лікування безплідності, а також до ДРТ. Аналізуючи гінекологічний анамнез, у вагітних II та III груп спостерігалося 60 - 90 % хронічних сальпінгоофоритів, хронічних метритів, трубних вагітностей. Також у жінок II та III груп до вагітності у 15 - 33,3 % відмічалася лейоміома або ендометріоз. У вагітних I та III груп у 16,6 - 23,3 % - гіпоплазія матки. Вагітні I та III груп мали частіше метаболічні ускладнення: гестаційний діабет - 32 %, ожиріння - 70 %. Найвища частота загрози раннього і пізнього викиднів та передчасних пологів була в і та III групах. У I триместрі цей показник становив понад 90 %. Кожна четверта вагітність у I групі та кожна третя в III групі закінчилася передчасними пологами незалежно від методу запліднення. Ускладнення запального характеру у вагітних частіше виявлялися у II та III групах. Висновки: таким чином, перебіг вагітності у жінок із безпліддям різного генезу в анамнезі супроводжується високою частотою акушерських ускладнень, зокрема: загрозою раннього і пізнього викиднів, передчасних пологів, передчасного розриву плідних оболонок, гіпертензивними розладами, метаболічними порушеннями, на які не впливає метод запліднення, а які залежать від чинника неплідності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216 + Р712.54-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського