РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000711984<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бекетова Г. В. 
Роль здоров'язберігаючих технологій у профілактиці ожиріння та надмірної маси тіла в дітей шкільного віку / Г. В. Бекетова, К. В. Савінова, О. Д. Дубогай, Г. Д. Міщерська, І. М. Соколенко // Перинатология и педиатрия. - 2019. - № 1. - С. 69-73. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Ожиріння є одним із найпоширеніших хронічних захворювань як у світі в цілому, так і в Україні зокрема. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у світі у 2016 р. понад 340 млн дітей віком від 5 до 19 років страждали від надлишкової маси тіла (НМТ). Основними причинами розвитку ожиріння та НМТ є недостатня фізична активність і нераціональне харчування, що найбільшою мірою притаманне школярам. Початок навчання у школі характеризується різким зниженням рівня фізичної активності дітей за рахунок зростання статичного навантаження. Вищезазначене, а поруч із цим надмірне споживання школярами солодощів та газованих напоїв, порушення режиму харчування, недостатність у раціоні харчування свіжих овочів і фруктів формують високий ризик розвитку в дітей НМТ й ожиріння. Ефективним заходом профілактики розвитку ожиріння може слугувати впровадження в роботу навчальних закладів здоров'язберігаючих технологій (ЗЗТ), в основі яких лежить формування навичок здорового способу життя та достатня рухова активність. Мета роботи - оцінити вплив ЗЗТ "Навчання у русі" професора Дубогай О. Д. на попередження розвитку ожиріння та надмірної маси тіла в дітей молодшого шкільного віку. У КЗ "Київська обласна дитяча лікарня" проведено комплексне клініко-інструментальне обстеження 153 дітей перед вступом до школи і протягом навчання в I - IV класах. Серед обстежених основну групу становили 65 школярів середньої школи (СШ) № 287 м. Києва, де впроваджені ЗЗТ "Навчання у русі", а контрольну групу - 88 учнів СШ № 3 м. Боярка, де ЗЗТ не застосовуються. Обстеження включало оцінку антропометричних показників згідно з наказом МОЗ України від 13.09.2013 № 802 "Критерії оцінки фізичного розвитку дітей шкільного віку", розрахунок індексу маси тіла (IМТ), лабораторні й інструментальні методи дослідження. Застосування ЗЗТ в основній групі забезпечило достатнє (відповідно віку) фізичне навантаження. Після закінчення початкової школи частка учнів із гармонійним розвитком достовірно збільшилася з 27,7 % до 63,9 %, а в контрольній групі вона майже не змінилася (38,6 % і 41,7 % відповідно). За роки навчання в початковій школі при розрахунку IМТ у контрольній групі виявлено достовірне зростання питомої ваги дітей з ожирінням та НМТ (з 33,5 % до 50,0 %), а в основній групі відмічалася тенденція до зниження кількості дітей з ожирінням та НМТ з 20,0 % до 16,7 %. Висновки: проведене дослідження показало позитивний вплив ЗЗТ "Навчання у русі" на збереження гармонійності фізичного розвитку і запобігання розвитку ожиріння та НМТ у школярів початкової школи шляхом забезпечення достатньої фізичної активності й раціонального харчування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського